Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Mem Kısa Film Yarışmasına Katılacak

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından bağlatılan, “Doğrusu Tasarruf” temalı kısa film yarışmasına katılacak.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2021 10:01
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Mem Kısa Film Yarışmasına Katılacak

 Yarışmanın sonuçları ise 22 Mart Dünya Su Günü’nde açıklanacak.

Su kaynaklarının doğru kullanımı ve suyun önemine dikkat çekmek için yola çıkan Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında bir kısa film yarışması başlattı. "Doğrusu Tasarruf" teması ile startı verilen yarışmada Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’de çekilen bir kısa filmle yarışacak. 05 Mart 2021 tarihine kadar Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne teslim edilecek olan eserleri Yönetmen Derviş Zaim, FilmYapımcısı ve TÜRSAK Vakfı Başkanı Elif Dağdeviren TRT Çocuk Kanal Koordinatörü Bora Durmuşoğlu, Oyuncu Demir Karahan ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgü Yolcu’dan oluşan bir jüri değerlendirecek.
Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yarışma ve yarışmanın detayları hakkında da bilgilendirme yapıldı. Yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı, “Su kaynakları, iklim değişikliği, aşırı su tüketimi, sulama, enerji ve üretim faaliyetlerindeki yanlış uygulamaların baskısı altında azalırken, dünya genelinde her geçen gün su kıtlığı çeken milyonlarca insana yenileri eklenmektedir. Ülkemiz yıldan yıla daha az yağış almakta, derelerimiz, akarsularımız, göllerimiz kurumakta, içilebilir su kaynaklarımız azalmaktadır. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde çok kısa bir süre sonra ciddi bir su sıkıntısı ile ülke olarak karşılaşmamız kaçınılmazdır. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, öğrencilerimizin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmeleri, toplumda da konu ile ilgili bir farkındalık oluşturulması amacıyla bir kısa film yarışması düzenlemeyi planlamış olup, yarışma teması olarak ‘su tasarrufu’ belirlenmiştir. İl Millî Eğitim Müdürlükleri arasında yapılması planlanan yarışma için her İl Millî Eğitim Müdürlüğü kendi takımını oluşturacaktır. Yükseköğretim Kurumları ile iş birliği yapmanın serbest olduğu yarışma için oluşturulacak takımlarda öğrenci, öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi, yardımcı personel, akademisyen gibi eğitimin her alanından bireyler yer alabilecektir”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.