Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Lisesi Rektör Eruslu’yu Ziyaret Etti

Yalova Lisesi, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu’yu makamında ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Lisesi Mezunları İzleme Komisyonu’nun çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarete Okul Müdürü Rıdvan Acar, Müdür Baş Yardımcısı M. Derya Arıcı, mezunları izleme komisyon danışman öğretmenlerinden Muhsin Sevencan ve mezun konumdaki öğrenciler katıldı.

Öğrenciler, ziyaret öncesi rektör Eruslu’ya Atatürk Çiçeği takdim ettiler. Rektör Eruslu, mezun konumundaki lise son sınıf öğrencilerine çok çalışmaları konusunda tavsiyede bulunurken Yalova Üniversitesi’nde faaliyet gösteren bölümlerle önümüzdeki yıl açılacak yeni bölümler hakkında bilgiler verdi. Yalova Üniversitesi’nin Türkiye’de ilkleri başaracağına dikkat çeken Eruslu, kurulumun da doğru, dikkatli ve planlı bir çalışmadan sonra gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

Yalova Lisesi öğrencileri de Yalova Üniversitesi hakkında çeşitli sorular yönelterek alanlarına göre tercih yapabilecekleri bölümler hakkında bilgi aldılar.

Yalova Lisesi Müdürü Rıdvan Acar, Yalova’da Yalova’yı temsil eden birçok köklü kurumlar olduğunu, bu kurumlardan birinin de Yalova Lisesi olduğunu belirterek şimdi de Yalova Üniversitesi’nin kurulmasının ilimiz için önemli bir kazanım sağladığını, Yalova Üniversitesi’nin Yalova’ya farklı bir dinamizm katacağını ifade etti.

Öğrencilerden Murat Yalçınkaya’nın üniversitenin yapılaşması hakkında sorduğu soruya Rektör Eruslu şöyle cevap verdi: “Üniversite kampusunu en doğru yere inşa etmek zorundayız. Yanlış bir tercih Yalova’nın geleceği için kayıp olacaktır. Bu tür yapılaşmada bir daha geriye dönüş söz konusu değildir. Mesele sadece üniversiteye bina kazandırmak değil, hem üniversitenin işlevini artırmak hem de Yalova’ya ekonomik, sosyal ve kültürel dinamizm kazandırmaktır. Tigem arazisini tercih etmemiz Yalova’nın geleceği içindir. Bunun yanında Armutlu, Esenköy ve Çınarcık’ta Meslek Yüksek Okulları açmak için çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Üniversite için yapılaşma çalışmaları en az iki yıl sürecektir.”

Ziyaret, Rektör Eruslu’nun öğrencilere verdiği öğütlerin ardından karşılıklı teşekkürle son bulurken Rektörlük binasının girişinde bir de hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.