Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Lisesi’nin Yeni Binası İçin İhale Tarihi Belli Oldu

Yalova’nın en köklü eğitim kurumlarından biri olan Yalova Lisesi’nin yeni eğitim binası ve kapalı spor salonu için yapım ihalesi 12 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek. İhale ilanı Yalova İl Özel İdaresi tarafından yayımlandı.

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2023 09:43
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Lisesi’nin Yeni Binası İçin İhale Tarihi Belli Oldu

Yalova Lisesi, 40 binden fazla öğrenciyi mezun ederek Yalova’nın eğitim öğretimdeki mihenk taşı oldu. Yalova Lisesi binasında yapılan teslerde ise binanın depreme dayanıksız olduğu tespit edilince yıkım kararı verildi. Yıkımın ardından Milli Eğitim Bakanlığı Yalova Lisesi’nin yeni eğitim binasının yapımı için harekete geçti. Bir süredir merak konusu olan Yalova Lisesi’nin yapımına ne zaman başlanacağı konusu da yapım işinin ihaleye çıkartılması ile birlikte cevap buldu. Vali Muammer Erol’un talimatıyla harekete geçen Yalova İl Özel İdaresi, zemin etüdü, mimari, statik, mekanik ve elektrik projelerini tamamladıktan sonra yapım projesini ihaleye çıkarttı.

Yalova İl Özel İdaresi Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü, 24 derslikli eğitim binası ve kapalı spor salonu yapım işine ilişkin ihale ilanını paylaştı. İlan metninde şu bilgiler verildi:

“24 derslikli eğitim binası ve kapalı spor salonu yapım işi 4734 sayılı kamu ihale kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. 24 derslikli eğitim binası ve kapalı spor salonu yapım işi bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve 3. normal kattan oluşan yaklaşık 7.110.00 metrekare inşaat alanlı, betonarme karkas okul binası ve kapalı spor salonu yapım işidir. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. Süresi/teslim tarihi, yer tesliminden itibaren 600 (altı yüz) takvim günüdür. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. İhale komisyonunun toplantı yeri Yalova İl Özel İdaresi Ana Hizmet Binası olurken, ihaleye son teklif verme tarih ve saati 12 Mayıs 2023 Cuma günü saat 14:30 olarak belirlendi.”

Yapılacak olan ihale sonucunda Yalova Lisesi’nin yeni eğitim binası ve kapalı spor salonuna kavuşması bekleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.