Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Okul Öncesinde Büyük Atılım

Yalova’da yapılan çalışmalarla okul öncesi eğitim kurumlarındaki 3-5 yaş aralığında okullaşma oranında önemli artış sağlandı.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2022 08:37
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova’da Okul Öncesinde Büyük Atılım

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan okul öncesinde okullaşma oranının arttırılması çalışmaları kapsamında Yalova’da mevcut olan ve yeni açılan tüm okul öncesi eğitim kurumlarının ekipman donatımlarının tamamlanmasına ilişkin çalışmalar devam ediyor.

Yalova’ya 5 yeni bağımsız anaokulu müjdesi

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe Yalova ili genelinde okul öncesi eğitimi daha da yaygınlaştırmak amacıyla beş yeni anaokulu daha yapılacağını ifade etti. Akmeşe, okul öncesi kurumlarında devam eden 6 bin 660 öğrenciyle birlikte Yalova’da 3 yaş okullaşma oranının bir yılda yüzde 33,31'den yüzde 55,12'ye; 4 yaş okullaşma oranının yüzde 42,28'den yüzde 68,06'ya ve 5 yaş okullaşma oranının ise yüzde 66,27'den yüzde 97,5'e yükselerek önemli bir artış gösterdiğini belirtti.

 “Hedef yüzde yüz okullaşma”

Akmeşe, çocukların ilköğretime başlamadan önce okulun kendisinden beklentilerine yönelik deneyimler kazanmasını sağlayan okul öncesi eğitimle ilgili olarak Yalova ili genelinde resmi ve özel 69 anaokulu ve 105 anasınıfının bulunduğunu ve 5 yaş okullaşma oranının 2022 yılı sonu itibariyle yüzde 100’e çıkarılmasının hedeflendiğini de dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.