Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Matematik Seferberliği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen, “Matematik Seferberliği” çalışmaları kapsamında Yalova’da “Her Yerde Matematik” temasıyla tüm eğitim kurumlarında çalışmalar devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2023 09:42
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova’da Matematik Seferberliği

Matematik dersinde öğrenilenlerin günlük hayata entegre edilmesini, hayatın farklı alanlarında kullanılarak yaşam becerilerinin geliştirilmesini kolaylaştırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan matematik seferberliği, ana okulundan üniversiteye, hatta yaygın eğitime kadar tüm kurumlarda farklı etkinliklerle devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında Yalova’daki okullarda bugüne kadar sınıf çalışmaları, matematik temelli oyunlar, matematiği pratik yöntemlerle uygulama, günlük yaşama uyarlama gibi çalışmalar okullarda gerçekleştirildi. Ayrıca öğretmenlerin katıldığı matematik çalıştayları ve eğitimleri, öğretmenlerin bu alandaki mesleki becerilerini geliştirmelerine yardımcı oldu.

Çalışmalarla ilgili olarak bir açıklama yapan Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen program, öğrencilerin ön yargılı oldukları ve korktukları matematik dersinin aslında çok keyifli bir ders olduğunu ve günlük hayatın her alanında yaşamı kolaylaştırdığını fark etmelerini sağlıyor. Anasınıflarından başlayarak halk eğitimi merkezlerine kadar tüm okul ve kurumlarda çalışmalar sürdürülüyor. Yalova’daki köy yaşam merkezinde yer alacak olan matematik atölyesiyle de matematiğin keyifli bir süreçle hayatın içine alınmasının hedefliyoruz” dedi.

Matematik Seferberliği kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “Matematik Dijital Eğitim Platformu”  ile de okul öncesinden üniversiteye kadar tüm kademelerde beceri ve yeterliliklerin artırılması ve öğrencilerin eğlenerek öğrenmesi hedefleniyor. Tüm öğrenciler ve öğretmenler platforma www.matematik.eba.gov.tr adresinden ulaşabilirler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.