Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Bir İlke İmza Attı

Armutlu ilçesinde eğitim ve öğretim veren Vilayetler Birliği Hafize Sakız Anaokulu aynı anda TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini aynı anda almaya hak kazanan Türkiye’de ki ilk anaokulu oldu.

Haber Giriş Tarihi: 02.10.2021 11:14
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Bir İlke İmza Attı

Okul yöneticilerine belgelerini ise Yalova Valisi Muammer Erol teslim etti.

Yalova’nın Armutlu İlçesinde bulunan Vilayetler Birliği Hafize Sakız Anaokulu, bir yıllık yoğun emek isteyen çalışmalarının ardından, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi'nin gereklerini aynı anda yerine getirerek, belgeleri almaya hak kazandı. TSE tarafından akredite olmuş, Milli Eğitim Bakanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi'nin yaptığı denetimler sonucunda, sistemin sorunsuz işlediğinin onaylanmasının ardından, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleri okula verildi. Belgeler ise Yalova Valisi Muammer Erol tarafından Vilayetler Birliği Hafize Sakız Anaokulu Müdürü Yıldız Arı’ya teslim edildi.  Hafize Sakız Anaokulu, Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar arasında entegre olarak bu iki belgeyi bir arada alan ilk anaokulumuz olmayı başardı.

Yalova Valiliği'nde düzenlenen törende Yalova İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dr. Uğur İnan, Şube Müdürü Ramazan Kayran, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Serkan Yavaşcaoğlu ve Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçisi Hakan Kurar da hazır bulundu.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Birimi tarafından yürütülen bir proje ile Yalova’da her okul türünden en az birinde TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini bir arada kurmak ve işletmek üzere çalışmalara başlandığı ve ilimizin bu alanda da öncü olduğu bildirildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.