Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Anadolu Lisesi Emniyet Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Yalova Emniyet Müdürü A. Selim Akyıldız, Yalova Anadolu Lisesi öğrencilerini makamında kabul ederek mesleki bilgilendirmede bulundu. Ziyaret sonrası Akyıldız, öğrencilere hediye paketleri verdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Anadolu Lisesi Emniyet Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Yalova Anadolu Lisesi Müdürü Rıdvan Acar, Mesleki Tanıtım Kulübü danışman öğretmeni Muhsin Sevencan, Okul Meclis Başkanı Mücahit Furkan Şeker ve bir grup öğrenci mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında İl Emniyet Müdürü A. Selim Akyıldız’ı makamında ziyaret etti.

Okul Müdürü Rıdvan Acar, mesleki tanıtım sohbeti öncesinde Emniyet Müdürlüğü’nün okul önlerinde almış olduğu önlemlerden övgü ile söz ederek Emniyet Müdürlüğü’ne gençlerimizi her türlü olumsuz durumlardan koruma adına yaptıkları çalışmaları için teşekkür etti

Ziyarette polislik mesleği hakkında bilgilendirmede bulunan Akyıldız, polislik mesleğinin güzel yönlerini zorluklarını fedakârlıklarını anlattıktan sonra Yalova’daki emniyet ve asayiş konularını ele alarak, Yalova’nın güvenilir bir kent olduğunu, Yalova’daki suç oranlarının da Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu ifade etti. Yalova’daki MOBESE kameraları ile kenti izleme konusuna da değinen Akyıldız, öğrencileri ve gençleri çok önemsediklerini ve onlara en küçük bir zarar gelmemesi için ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Ziyarete katılan öğrenciler Emniyet Müdürü Akyıldız’a değişik konularda sorular ileterek meslek hakkında bilgi edindiler. Yalova Anadolu Lisesi Okul Meclis Başkanı Mücahit Furkan Şeker, bir dergide Yalova’da suç oranının yüksek oranda ifade edildiğini gördüğünü ifade ederek konunun doğruluğunu Emniyet Müdürü’ne sordu. Emniyet Müdürü Akyıldız yayınlanan bilgilerin gerçeği yansıtmadığını ve kurumdan alınan veriler olmadığını söyleyerek Yalova’nın Türkiye’de işlenen suç oranları sıralamasında 62. il olduğunu sözlerine ekledi.

Öğrenciler, Emniyet Müdürü Akyıldız’a okul formasını hediye ederek birde çiçek sundular. Yalova Emniyet Müdürü A. Selim Akyıldız da gençlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken her birine birer hediye paketi verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.