Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Üniversite Buraya Talip Oldu

Deprem sonrasında Termal İlçesi'ne Kızılhaç'ı tarafından yaptırılan yapılan ve 6 yıldan buyana atıl durumda bırakılan Rehabilitasyon Merkezi'ne İstanbul Üniversitesi talip oldu. Deprem sonrasında Japo

Haber Giriş Tarihi: 16.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Deprem sonrasında Termal İlçesi'ne Kızılhaç'ı tarafından yaptırılan yapılan ve 6 yıldan buyana atıl durumda bırakılan Rehabilitasyon Merkezi'ne İstanbul Üniversitesi talip oldu. Deprem sonrasında Japon Kızılhaç'ı tarafından 4 milyon dolar harcanarak yapılan tesis için yeni bir umut ışığı yandı. İstanbul Üniversitesi burayı değerlendirerek kullanmak için Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi ile irtibata girdi.

İstanbul Üniversitesi tarafından görevlendirilen Çapa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çeker, Yalova'ya gelerek, Termal'deki tesisi gezdi. Burada Sağlık İl Müdürü Dr. Engin Ferah'tan bilgiler alan Çeker, tesisi yeterli bulduğunu belirtti. Üniversite olarak amaçlarının bu tip tesislerin işletilerek halkın yararına kullanılmasını sağlamak olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Çeker, 'İstanbul Üniversitesi olarak yurdun her yerinde bize uygun binaları o yörelerin yerel yöneticileriyle irtibatta bulunarak değerlendirmeyi düşünüyoruz.

Biz bu tip bir binanın da Yalova'da olduğunu Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu vasıtasıyla duyduk. Buraya gelerek binada incelemelerde bulunduk. Gördüğümüz kadarıyla fiziki yapısı ve konumu son derece uygun. Buradaki incelemelerimizi akademik kurulumuzla görüşeceğiz. Sonra olayı rektörümüze aktaracağız. Ne tip bir tıbbi tesis ve nasıl bir hizmet verileceğine hep beraber karar vereceğiz. Bu henüz bir başlangıç temaslarımız devam edecek. Her büyük olayın bir adımı vardır. İnşallah biz ilk adımı attık' dedi.

Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay ise, 'O binanın kullanılması lazım. Ortada çok çeşitli fikirler var ama en önemlisi oranın bir üniversiteyle ilişkilendirilmesi. Biz burayı bir şekilde kullandırmanın, İstanbul Üniversitesi ise kullandırmanın yollarını arıyor. Burada ne tip bir tıbbi tesis yapılacağına İstanbul Üniversitesi karar verecek. Bu kamu binasının yıllardır atıl durumda duruyor olması bizi son derece rahatsız ediyor. En uygun çözümlerden biri de İstanbul Üniversitesi gibi son derece yeterli bir üniversitenin işletmesiydi. Ben şu anda doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum' şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.