Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ülkeye Örnek Gösterildiler

Yalova Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri sıfır atık projesi kapsamında hayata geçirdikleri çalışmaları ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkeye örnek gösterildi. 

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2024 13:21
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2024 13:21
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ülkeye Örnek Gösterildiler

Yalova Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, sıfır atık projesi kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmalarla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkeye örnek gösterildi. Gençlerin bu anlamlı projeleri, Bakanlık'ın sosyal medya hesabı üzerinden de paylaşıldı.

Yalova Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, eTwinning kapsamında "Atık Değil, Oyun" ve "Aslında Marka Sensin" temalarıyla topladıkları atık malzemelerden kostümler ürettiler. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yaratıcı ve çevreci çalışmayı resmi sosyal medya hesaplarında paylaşarak, projede emeği geçen tüm öğrencileri kutladı ve projeyi ülke genelinde örnek olarak gösterdi.

Bakanlık, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “'Sıfır Atık' Projesi, meyveler vermeye devam ediyor. Yalova Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Sıfır Atık projesine destek olmak için eTwinning kapsamında ‘Atık Değil, Oyun’, ‘Aslında Marka Sensin’ gibi temalarla topladıkları atık malzemelerden kostümler üretti. Ailelerinin katkıları ve öğretmenlerinin rehberliğinde daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya ve çevre için gayret eden öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.”

Bu çalışmalar, gençlerin çevre bilincini artırma ve sürdürülebilir bir gelecek için atık malzemeleri yeniden değerlendirmenin önemini vurguluyor. Öğrencilerin yaratıcılıkları ve çevreye duyarlılıkları, hem yerel halk hem de ülke genelinde takdir topluyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.