Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Tatilde İyice Dinlenin”

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe 15 günlük yarıyıl tatiline başlayan öğrencilere, “İyice dinlenin” tavsiyesinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2023 09:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Tatilde İyice Dinlenin”

2022-2023 yılı yarıyıl tatili başladı. Öğrenciler 15 gün boyunca evde dinlenecek ve yorgunluk atacaklar. Bu noktada öğrencilere seslenen ve tavsiyelerde bulunan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise, “2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini Yalova eğitim camiası olarak öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin kıymetli çalışmalarıyla hep birlikte başarılı şekilde tamamladık. Geçen dört aylık süreçte hem Müdürlüğümüzde hem okul ve kurumlarımızda birçok projeye ve çalışmaya imza attık. Yeni okullarımızı hizmete açtık, ailelerimizi eğitim sürecinin içerisine aldık, anaokulundan liseye kadar tüm kademelerimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ilimizde eğitim kalitesini artırmak için çabaladık. Biz eğitimciler her bireyin gelişimine etki eden en önemli unsurlardan biriyiz. Bu nedenle çabamız daima topluma en iyiyi, en güzeli, en doğruyu göstermektir. Sizler bizim için çok özelsiniz. Hepiniz ayrı bir değersiniz. Bizler sizlerin içindeki gizli güçleri çıkarmak için her daim çalışmaya devam ediyoruz. Eğer sizlere biraz da olsa ışık olabiliyorsak işlerimizi doğru yapıyoruz demektir. Gerçekleştirdiğimiz projelerle, keyifli ve verimli çalışmalarla bir yarıyılı daha tamamladık. Bir dönem bitti ve sizler bugün çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi aldınız. Tatilde öncelikle bolca dinlenin ve öğretmenleriniz tarafından karnelerinizle birlikte verilen kitapları mutlaka okuyun. Tatil dönüşünde okullarımızda tekrar buluşmak dileğiyle hepinizin gözlerinden öpüyor, iyi tatiller diliyorum.

“Başarı sadece karneden ibaret değildir”
Öğrencilerin velilerine de seslenen Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Kıymetli velilerimiz, ‘Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımızdır’ diye başladığımız bir dönemi daha başarıyla bitirmenin gururunu yaşıyoruz. Sizlerden isteğimiz, başarının sadece karnede gördüğünüz notlardan ibaret olmadığını bilmenizdir. Çocuklarınızla güzel zamanlar geçirmeyi ihmal etmeyiniz, bir dönem boyunca yaptıklarıyla ilgili onlarla görüşünüz. Bol bol sohbet ediniz ve sizler de kitap okuyarak onlara örnek olmaya gayret ediniz. Evlatlarınızla birlikte mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum” diye konuştu.

“Gençleri eğitmek bizim vazifemiz”
Öğretmenlere de iyi tatiller dileyen Akmeşe, “Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere gösterdiği hedefler doğrultusunda geleceği emanet ettiği gençleri en güzel şekilde eğitmek bizim vazifemizdir. Onları fabrikadan çıkan tek tip ürün gibi değil de her birini farklı düşünebilen, farklı yetenekler sergileyen ve farklı işler başarabilen gençler olarak yetiştirmeliyiz. Onlar birer kristal ve o kristalleri çeşitli formlara sokan sanatçılar da sizlersiniz. Sizlere sıkı bir çalışma ile geçirdiğimiz birinci dönemde göstermiş olduğunuz büyük çabalarınızdan dolayı teşekkür ediyor; sağlıklı bir tatil dönemi diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.