Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden Bağımlılık Paneli

Yalova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından "Bağımlılık" başlıklı panel düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2023 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2023 15:25
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden Bağımlılık Paneli

Yalova Üniversitesi Mehmet Okul Kongre ve Kültür Merkezi'nde iki oturum şeklinde düzenlenen ve "Bağımlılık" konusunun her açıdan ele alındığı panele, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Vefik Arıca ve Prof. Dr. Cahit Külekçi ile çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca'nın moderatörlüğündeki ilk oturumda, Bağımlılığın psikososyal boyutu, bağımlılığın yol açtığı tıbbi sorunlar ile çocuk ve ergenlerde madde kullanımı ele alındı.

İkinci oturumda ise, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Yıldız'ın moderatörlüğünde, alkol-madde bağımlılığı, davranışsal bağımlılıklar ve madde bağımlılığı ile mücadelede kamu kuruluş ve kurulları tartışıldı.

Panelde konuşmacılar, bağımlılığın insan sağlığı ve toplum için önemli bir sorun olduğunu belirterek, bağımlılığa karşı farkındalık ve mücadelenin önemine vurgu yaptılar.

Yalova üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, panelin bağımlılıkla mücadeleye önemli katkılar sağlayacağını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.