Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

'Rezaletin Sorumlusu Milli Eğitimdir'

CHP Yalova Milletvekili ve TBMM Milli eğitim Komisyonu üyesi Muharrem İnce Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaögretim kurumlarına tavsiye ettiği argo, müstehcen ve dini ifadeler yer alan 100 Temel Eser

Haber Giriş Tarihi: 26.08.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

CHP Yalova Milletvekili ve TBMM Milli eğitim Komisyonu üyesi Muharrem İnce Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaögretim kurumlarına tavsiye ettiği argo, müstehcen ve dini ifadeler yer alan 100 Temel Eser rezaletinin sorumlusunun Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu açıkladı.

Rezalet ve skandalın diz boyu olduğunu söyleyen İnce açıklamasında 'Örneğin Zambak yayınlarının ilkögretim 1 ve 2. sınıf Türkçe kitaplarındaki resimleri bir inceleyin. Resimlerde yaşı 3 veya 4 yaşında bir erkek ve kız çocuğu denizin kenarında oynuyor. Kız çocuğunu, sanki ergen, yetişkin biriymiş gibi vücut hatlarını kapatan mayolu çizilmiştir. Bu resimle verilmek istenen mesaj nedir? 3-4 yaşındaki kız çocuğu, bu yasta dahi olsa mahrem midir?” dedi.

100 Temel Eser konusunu 2004 yılında TBMM'de gündeme getirdiğini ancak dikkate alınmadığını söyleyen TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Muharrem İnce, eserlerde, Başbakan Recep Tayyip Erdogan’ın hüküm giymesine neden olan şiirin bulunduğunu da söyledi. Rezaletin sorumlusunun Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu vurgulayan Muharrem İnce, rezaletin 100 Temel Eser’de değil Talim Terbiye Kurulu tarafından incelenen ders kitaplarında da olduğunu öne sürdü.

İnce'nin konuyla ilgili TBMM'de yaptığı konuşma tutanaklarını okumak için tıklayınız

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.