Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Rektör Cebeci Genç Ofiste Öğrencilerle Buluştu

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde faaliyetlerine başlayan Genç Ofis’i, Yalova KYK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ile ziyaret etti ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2021 09:04
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Rektör Cebeci Genç Ofiste Öğrencilerle Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezleri’nin üniversite yerleşkeleri içerisinde temsilcilikleri olarak çalışmalar yürüten Genç Ofis, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun katılımıyla Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ile Yalova KYK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon arasında 22 Ağustos 2020 tarihinde imzalanan protokol ile kurularak Yalova Üniversitesinde faaliyetlerine başladı.

Öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra, sosyal ve kültürel olarak da gelişimlerini desteklemek amacıyla faaliyetler gösteren Genç Ofis’e, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova KYK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ziyarette bulundu.

Çalışanlardan Genç Ofis hakkında bilgi alan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci öğrencilerle bir araya geldi. Konuşmasının başında öğrencilere önerilerde bulunan Prof. Dr. Suat Cebeci, öğrencilerin sorularına cevap verdi.

“Ya Şimdi, Ya Hiçbir Zaman”

Konuşmasına, Koronavirüs salgınından dolayı bir buçuk yıl eğitime ara verilmesi nedeniyle ayrı kaldığı öğrencileri özlediği ifade ederek başlayan Prof. Dr. Suat Cebeci, bu arayı en verimli şekilde değerlendirdiklerini ve Yalova Üniversitesi daha da geliştirmek için çalışmaların durmaksızın devam edeceğinin altını çizdi.

Öğrencilere üniversite yıllarını verimli bir şekilde değerlendirmelerini tavsiye eden Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, “Sevgili gençler, bu yıllarınızı çok iyi değerlendirin. Okulun size sağladığı tüm imkanları değerlendirin, imkanların yetersiz kaldığı noktada bizden destek isteyin; eğitim sizin değer kazanmanızdır, yeterlilik kazanmanızdır. Mezun olduğunuzda sadece bilgi alarak değil, birçok yeti geliştirmiş ve birçok beceri kazanmış olarak mezun olmanız gerekir. Siz toplumun en genç, dinamik, zinde zihinlerisiniz, bu kapasitenizi kullanarak toplum için üretmeniz gereklidir. Buralar, sizin kendinizi yetiştirmek maksadıyla yapacağınızı etkinliler düşünülerek bu faaliyetlere fırsat sunmak için yapıldı” diye konuştu.

“Öğrenci Yaşam Merkezi”

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesine, Yalova Üniversitesi Geliştirme Derneği’ne gelen bağışlarla yapılan Camii inşaatı hakkında da bilgiler verdi. Caminin altında 1000 metrekarelik bir alanın kulüplerin faaliyetleri için ayrılacağını söyleyen Prof. Dr. Suat Cebeci, öğrencilerin her türlü kültür, sanat faaliyetlerini o alanda gerçekleştirme imkanının olacağını söyledi. Cebeci, “Buraya öğrenci yaşam merkezi dememizin nedeni tamda bu; burada yaşamınızı anlamlandırın, burada yaşayın;  hem çalışın, hem eğlenin hem de kendinizi geliştirin” sözleriyle bu merkezin adının “Öğrenci Yaşam Merkezi” olmasının nedenini açıkladı.

“Yalova Üniversitesi Öğrencileriyle İftihar Ediyorum”

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, “Özgüvenli, donanımlı, güçlü insanlar olarak mezun olmak için bu yıllarınızın her anını çok iyi değerlendirin. Ülkenin geleceğisiniz, bu toplumun beyinlerisiniz kendi potansiyelinizi bilin ve bu sorumluluğu hissederek kendinizi yetiştirin. Gençlerimiz her şeyi yapabilecek kapasiteye sahip ve ben öğrencilerime güveniyorum, öğrenci yapımız çok düzgün.  Sorumluk sahibi öğrenci yapısına sahibiz, bununla da iftihar ediyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Konuşmasından sonra öğrencilerin sorularını tek tek ilgiyle dinleyen Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci, öğrencilerin istekleriyle ayrı ayrı ilgilendi ve fotoğraf çekiminin ardından Genç Ofis’ten ayrıldı.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.