Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Rehabilitasyon Merkezi’nin Tahsisini Bekliyoruz”

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu Termal’deki Rehabilitasyon merkezinin tahsisinin birkaç aya kadar gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Rehabilitasyon Merkezi’nin Tahsisini Bekliyoruz”

Eruslu eylül ayında sağlık meslek yüksek okulunu burada hayata geçirme hedefinde olduklarının altını çizdi.

Yılan hikayesine dönen Rehabilitasyon merkezi konusu nihayet çözüme kavuşuyor. Kızılay’la Yalova Üniversitesi arasında sağlanan anlaşma ile merkez önce Sağlık Bakanlığına ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığına devredilecek. Son olarak da Yalova Üniversitesine tahsis gerçekleşecek. Tahsisin 2012 yılının ilk yarısında gerçekleşmesini beklediklerini söyleyen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Termal Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili Kızılay’ı ikna ettik. Kızılay hakkını Sağlık Bakanlığı’na devretti. Sağlık Bakanlığı da Orman ve Su İşleri Bakanlığına devredecek hakkını, oradan da devir bize gerçekleştirilecek. Biz bu tahsisin 2 ay önce gerçekleşmesini bekliyorduk ancak halen gerçekleşmedi. Kurumsal menfaat bazen ülke menfaatlerinin önünde geliyor. Biz 2012 yılı içerisinde rehabilitasyon merkezinin tahsisinin gerçekleşmesini bekliyoruz. Burasının 2 milyon liralık bir tamir ve bakım maliyeti var. DPT’den bu parayı isteyeceğiz. Bu para çıktığı andan itibaren 1 ay içerisinde bakım ve onarımını tamamlayarak Eylül ayında burasını devreye sokmak istiyoruz. Yine bir sağlık bilimleri fakültesi düşünüyoruz. Daha sonraki adımda ise Tıp Fakültesi’ni hedefliyoruz. Tıp Fakültesi için nüfus problemi var ama bunu da aşacağız” dedi.

TİGEM arazisinin üniversiteye tahsisi ile ilgili süren davanın sonucunun da bugün yarın sonuçlanmasını beklediklerini dile getiren Eruslu, “Tigem arazisi ile ilgili olarak süren dava karar aşamasında. Bugün, yarın bir karar çıkacak. Biz doğru bildiğimiz yolda ilerliyoruz. Eğer mahkemeden aleyhimizde bir karar çıkarsa bu sefer kanunla burasının tahsisi yoluna gidilecek. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu yönde bize bir söz var. Tüm hazırlıklarımızı da mahkemeden lehimizde karar çıkacağı yönünde yaptık” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.