Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Proje Hazırlama Ve Yazma Eğitimi Düzenlendi

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜBİTAK işbirliği ile “2204 A-B Proje Hazırlama ve Yazma Eğitimi” programı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2022 09:33
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Proje Hazırlama Ve Yazma Eğitimi Düzenlendi

Programda konuşan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise, “Bizlerin bu coğrafyada başımız dik bir şekilde varlığımızı devam ettirebilmemiz için teknolojiyi üreten bir toplum olmak zorundayız” dedi.

Yalova’da ki okullar tarafından TÜBİTAK tarafından desteklenebilecek niteliklerde projelerin hazırlanmasını amaçlayan “2204 A-B Proje Hazırlama ve Yazma Eğitimi” Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi. Eğitim programı düzenlenen açılış programı ile start aldı. Programa Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Özkan ve öğretmenler katıldılar. Programın açılış konuşmasını TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Özkan yaptı. Özkan konuşmasında, “2237 Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destek Programları kapsamında bir eğitim planlandı. Türkiye’nin değişik yerlerinde yapılan bir etkinlik bu. Şimdide Yalova’da bu eğitim gerçekleştiriyoruz.  Özellikle lise ve ortaokul öğretmenlerinin proje yazmalarını hedefleyen bir çalışma bu. 3 gün boyunca farklı üniversitelerden gelecek hocalarımız katılımcı öğretmenlere proje hazırlanmanın nasıl olması gerektiği hakkında eğitimler verecekler. Yalova genelde proje hazırlayıp TÜBİTAK’a çok da proje sunan bir il değil. Ama son geçen yıl başvuru sayısında bir artış gözlemledik. Ama bu projeler arasında bölge sergisine gelecek kapasitede bir proje yoktu. Ben alınacak bu eğitimle artık Yalova’dan da çok güzel projelerin çıkacağını, bu projelerin önce bölge sergilerinde ardında Türkiye genelinde düzenlenen sergilerde derece alacağını düşünüyorum” dedi.

“Teknoloji üreten bir ülke olmalıyız”
Özkan’ın ardından söz alan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise teknolojinin önemine vurgu yaparak, “Bilgi, bilim ve teknolojinin dünyaya şekil verdiği hatta dünyaya hakim olduğu bir dönemdeyiz. Bu dünyanın her döneminde böyle olsa bile içerisinde bulunduğumuz dönemde evvelki dönemlerden çok daha fazla önem kazanmış durumda. Teknolojik gelişme o denli hızlı ki buna ayak uyduranlar ve bu teknolojiyi oluşturanlar dünyaya şekil veriyorlar. Biz bilgiyi ve teknolojiyi üreten bir toplum olmak zorundayız. Bizlerin bu coğrafyada başımız dik bir şekilde varlığımızı devam ettirebilmemiz için bu güce sahip olmamız lazım. Bu da nitelikli, yetişmiş insan kaynağı ile olur. Öğretmenliğin amacı da nitelikli insan yetiştirmektir zaten. Bu eğitim o nedenle çok önemlidir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından ise programa katılan tüm öğretmenlere katılım belgelerinin dağıtımı gerçekleştirildi. Eğitim çeşitli üniversitelerden gelen uzmanların sunumları ile 3 gün boyunca devam edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.