Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Okullar Hayat Olsun Projesi Değerlendirildi

Okullar Hayat Olsun Projesi Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman'ın başkanlığındaki toplantıda 2012 yılında yapılan çalışmaların yanı sıra 2013 yılında yapılması planlanan çalışmalarda masaya yatırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Okullar Hayat Olsun Projesi Değerlendirildi

Yurtman 2012 yılının proje açısından son derece verimli bir yıl olduğunu söyledi.
Okullar Hayat Olsun Projesi Yalova Belediyesi Encümen Salonunda düzenlenen toplantı ile değerlendirildi. Toplantıya Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman başkanlık ederken proje ortağı olan Yalova Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de toplantı da hazır bulundu. Açılışta bir konuşan Yalova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman bir değerlendirme yaptı. 2012 yılının proje açısından son derece aktif ve verimli bir yol olduğunu vurgulayan Yurtman, "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, 'Okullar hayat Olsun' Projesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Yalova belediyesi başta olmak üzere il genelinde 14 belediyenin katılımıyla 9 Mart 2012 tarihi itibariyle 86 okulumuzda uygulamaya konmuştur.

Proje yönetim kurulu ve ilçelerde ki yönetim kurulları çalışmalarına devam etmektedir.

Okulların fiziki yapılarını uygun projelerle yeniden düzenleyerek peyzaj ve tasarımı yapılıp ağaçlandırarak öğrencilerin, semt sakinlerinin ve çevrenin yararlanabileceği alanlar haşlne getirmeyi amaçlamaktadır.

Merkeze bağlı okul müdürlerine ve Merkez Halk Eğitim Müdürlüğüne Okullar Hayat Olsun projesinin uygulama protokolü duyuruldu. Protokol doğrultusunda yapılabilecek çalışmalarla ilgili kurumların şartlarını içeren uygulamanın yapılabileceği konular hakkında bilgi istendi ve gerekli planlamalar yapıldı.

Okul bahçelerinin ağaçlandırılması konusunda Orman İşletme Müdürlüğüne ağaçlandırma yapılacak okulların listesi gönderildi. Orman İşletme Müdürlüğünce de 5 yıllık eylem planı hazırlandı.

2012-2013 eğitim öğretim yılında Halk Eğitim Müdürlüklerince okullarımızda 43 adet kurs açılıp ihtiyaçlar doğrultusunda açılmaya da devam ediliyor. 2012 yılı Okullar Hayat Olsun projesi açısından ilimizde oldukça aktif ve verimli bir yıl oldu" dedi.
2012-2013 eğitim öğretim yılı süresince okullarda Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 43 farklı kurs açıldı. Bu kurslara 571'i erkek, 356'sı bayan olmak üzere toplam 927 kişi katıldı. Orman İşletme Müdürlüğü ise il merkezi ve ilçelerde bulunan okulların bahçe ve çevresinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Bu kapsamda okul bahçelerine 833 adet fidan dikildi. Yalova Belediyesi de il merkezinde bulunan okullarda bahçe düzenlemesi, bordür ve taş düzenlemesi, spor alanları oluşturulması ve spor aletleri konulması ile trafik eğitim parkları oluşturulması işlerini gerçekleştirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.