Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Öğrenciler İnovasyon Kampında Bir Araya Geldi

Yalova'da ilk kez düzenlenen "YFLCase'24" inovasyon kampı yoğun bir katılıma sahne oldu. Kampı ziyaret eden Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise, “Öğrencilerimizin bilimsel alanda da kendilerini geliştirmesini önesiyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2024 13:16
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2024 13:16
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Öğrenciler İnovasyon Kampında Bir Araya Geldi

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova Termal Fen Lisesi tarafından Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü’nde ildeki 10 liseden öğrencilerin katılımlarıyla Yalova'da ilk kez düzenlenen "YFLCase'24" inovasyon kampında öğrencilerle bir araya geldi.

Kampta ortaöğretimdeki öğrencilerin girişimcilik alanında, kurumların karşılaştığı sorunlara güncel, ekonomik, teknolojik alanda inovasyona dayalı bakış açıları ile yenilikçi fikirler üretmeleri amaçlanıyor. Ayrıca öz güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmek,  kendilerini etkin bir şekilde ifade etmelerini sağlamak, düşünme, araştırma, karşılaştıkları problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirerek farklı görüşleri bir arada yaşatabilme yeteneği kazanmaları hedefler arasında yer alıyor.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, kampta yaptığı konuşmada, "Öğrencilerimizin sadece ders kitaplarından bilgi edinmekle kalmayıp, bilimsel alanda da kendilerini geliştirmelerini ve proje üretmelerini önemsiyoruz" dedi.
Akmeşe, bu tür etkinliklerin öğrencilerin yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmelerine ve inovatif çözümler üretmelerine yardımcı olacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Etkinliğe katılan öğrenciler ise inovasyon kampında öğrendikleri yeni bilgiler ve edindikleri deneyimlerden dolayı oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdiler. Öğrenciler, bu tür etkinliklerin kendilerini geliştirmeleri ve gelecekteki kariyerleri için önemli olduğunu da vurguladılar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.