Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Milli Eğitim Bilim Yarışmaları Düzenleyecek

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü Osmanlı dönemi ve Cumhuriyet dönemi fen bilimleri, sosyal bilimler ve matematik alanında önemli çalışmalar yapmış   bilim insanlarının yeni nesillere tanıtımını sağlamak amacıyla, "Bilim Yarışmaları" gerçekleştirecek.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2016 09:58
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Milli Eğitim Bilim Yarışmaları Düzenleyecek

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, "Bilim Yarışmaları" düzenleyecek. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi bilim adamlarını gelecek nesillere daha iyi bir şekilde anlatmayı hedefleyen yarışmalarla ilgili müdürlükten şu bilgiler verildi, "Matematik, fen bilgileri ve sosyal bilgiler derslerinde genel başarıyı arttırmak, öğrencilerin tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak ve okullarımızı tanıtmanın yanında Osmanlı ve  Cumhuriyet tarihinden günümüze gelen;  fen bilimleri, sosyal bilimler ve matematik alanında önemli çalışmalar yapmış   bilim insanlarımızın, temel eğitim öğrencilerine tanıtımı ve  öğrencilerimizi  teşvik  amaçlı düzenlenecek yarışma takvimi aşağıya çıkarılmıştır.

Matematik, fen bilgileri ve sosyal bilgiler derslerinde genel başarıyı arttırmak, öğrencilerin tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak ve okullarımızı tanıtmanın yanında Osmanlı ve  Cumhuriyet tarihinden günümüze gelen;  fen bilimleri, sosyal bilimler ve matematik alanında önemli çalışmalar yapmış   bilim insanlarımızın, temel eğitim öğrencilerine tanıtımı ve  öğrencilerimizi  teşvik  amaçlı düzenlenecek yarışma takvimi aşağıya çıkarılmıştır.

1) Geleneksel ll.Oktay Sinanoğlu Fen Bilimleri Yarışması 01/12/2016 tarihinde il geneli ortaokul öğrencilerinin katılımı ile Yalova Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinde yapılacaktır.

2.)   1.Cemil Meriç Sosyal Bilimler Yarışması il geneli ortaokul öğrencilerinin katılımı ile  06/12/2016 tarihinde Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesinde yapılacaktır.

3.)   Geleneksel   lll. Ali Kuşçu Matematik Yarışması il geneli ortaokul öğrencilerinin  katılımı ile 15/12/2016 tarihinde Fen Lisesinde yapılacaktır"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.