Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Meslek Okulları Üretim Merkezi Haline Gelecek

Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol pandemi sürecinde meslek okullarının ortaya koydukları üretimle hem ihtiyaçları karşıladığını hem de ülke ekonomisine katkı sağladıklarını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 30.09.2021 09:46
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Meslek Okulları Üretim Merkezi Haline Gelecek

Yeniyol önümüzdeki süreçte meslek okullarının bir üretim merkezine dönüştürüleceğinin de altını çizdi.

Yalova genelinde eğitim veren Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nin müdürleri ile bir toplantı düzenleyen İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol meslek okullarını pandemi sürecinde ortaya koydukları üretim çalışmalarından dolayı kutladı. Meslek okullarının son yıllarda ciddi bir atılıma da imza attıklarını vurgulayan Yeniyol,  “Salgın dönemi meslek okullarımız için büyük bir milat oldu. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu birçok malzemeyi çok seri bir şekilde üreterek hem ülkemizin bu konudaki ihtiyacı karşılandı hem de ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlandı. Okullarımızın üretimden elde ettiği gelir, son iki yılda yüzde 100 artarak 2020 yılında 503 milyon 197 bin 847 liraya ulaşmıştı. Covid-19 salgını nedeniyle okulların uzun süre kapalı olmasına rağmen bu yılın ilk 8 ayında ise katkı, 300 milyon liraya ulaştı. Salgın döneminde ilimizde de ciddi anlamda bir üretim sağladık. Salgın döneminde ilimizin, resmî kurumlarımızın ve okullarımızın ihtiyaç duyduğu birçok malzemeyi kendi okullarımızda üreterek büyük bir ihtiyacı karşılamış olduk. Salgın döneminde ve diğer dönemlerde meslek okullarımızdaki özverili çalışmaları bizzat yerinde gördük. Yapılan işler ve ortaya çıkarılan eserler takdire şayandır. Bu başarılı çalışmalardan ötürü sizlere ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

"Tüm öğrencilere farklı branşlarda eğitim vereceğiz"
Meslek okullarının kapasitesinin arttırılacağına da değinen Yeniyol, “Önümüzdeki süreçte de mesleki eğitimdeki eğitim, üretim, istihdam döngüsünü güçlendirerek okullarımızdaki üretim kapasitesini artıracağız. Amacımız meslek okullarımızı büyük birer üretim merkezi haline getirmek.  Biliyoruz ki gelişmiş ülkelerin çoğu mesleki eğitime verdiği önem ile ayaktadır. Bizde bu alanda ilerlemeye devam edeceğiz. Geçen yıl "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okul öğrencilerimize resim, müzik ve spor alanında eğitimler verdik. Bu yıl meslek öğrencilerimizin tümüne yönelik resim, müzik ve spor alanında eğitim vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.