Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mehmet Niyazi Özdemir, Öğrencilerle Buluştu

Yalova Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘Yeniden Okur Yazar Olmak’ projesi kapsamında Yazar Mehmet Niyazi Özdemir, Yalova Belediyesi Meclis Salonu’nda öğrencilerle bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Mehmet Niyazi Özdemir, Öğrencilerle Buluştu

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ve yazarın tüm kitaplarını okumuş öğrencilerle bir araya gelmesini sağlayan etkinlik, ilgi gördü.


“İLİM ÖNCE KENDİNİ BİLMEKTİR”

Panelin açılış konuşmasını yapan Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal; “Öncelikle Mehmet hocamıza şehrimize hoşgeldiniz diyorum. Yalova’da gençlerimize yönelik çok farklı organizasyonlar yapıldı, yapılacak da. Ama bugünkü biraz farklı. Bu seferkinin farklılığı hazırlanarak, okuyarak yani daha bilinçli bir öğrenci kitlesinin yazarlarla buluşmasından kaynaklanıyor. Uygulamanın yeni, verimli bir yöntem olacağına inanıyorum. Bizler de gençlik yıllarımızda bir takım ideolojileri savunduk. Mehmet Niyazi Hoca’yı biz de okuduk. Ama yaşımız ilerleyip geriye baktığımızda inanıyorumki büyük aydınların hatıraları hiç unutulmuyor. İnşallah sizlerde bugünü, paneli unutmayacaksınız. Bir laf vardır ilim önce kendini bilmektir. Önce kendimizi, Türk milletini bilmemiz gerekmektedir. Emeği geçen herkese, öğrencilerimize teşekkür ederim” diye konuştu.


LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN SUNUM

Başkan Koçal’ın konuşmasının ardından Kaşgarlı Mahmut Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri tarafından Mehmet Niyazi Özdemir’in Yalova programıyla ilgili okullarda yapılan çalışmalar ve röportajların sunumu yapıldı.


TURHAN KOÇAL SÜRPRİZ YAPTI

Mehmet Niyazi Özdemir’in; “Yakup Bey’in babası, bizim abimizdir. Abimiz, büyüğümüz Turan Koçal’ın oğlu olması sebebiyle Yakup Koçal’ın benim gözümde Belediye Başkanından öte bir konumu vardır. Bana gösterdiğiniz ilgi için hepinize teşekkür ederim” diyerek başladığı konuşmasında Başkan Yakup B. Koçal’ın babası Turan Koçal’ın sürpriz yaparak salona girmesi Özdemir’i oldukça sevindirdi. Yerinden kalkarak Turan Koçal’ın elini öpen Mehmet Niyazi Özdemir, konuşmasına kaldığı yerden devam etti. “Bu proje yeni yazarların oluşması için faydalı olacaktır. İnşallah yeni yazarlar, yeni fidanlar yetişecektir” diyerek sözlerine devam eden yazar, toplumda fedakar insanların kitaplarda yer bulamadığını belirtti.
Kitaplarını okuyan öğrencilerin sorularını cevaplayan ve tavsiyelerde bulunan Özdemir’in söyleşisi yaklaşık iki saat sürdü.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.