Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kişiye Özgü Öğretim Modeli Tanıtıldı

Uğur Dershaneleri Yalova şubesi, Nisan ayında Bahçeşehir Eğitim Kurumlarına bağlı tüm kolej ve dershanelerde uygulanmaya başlanılan ‘Kişiye Özgü Öğretim Modeli’ sistemini Uygulama Otelinde toplantıyla il genelindeki okulların idarecilerine tanıtıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Toplantıda Uğur Dershaneleri Genel Müdürü Kaya Aydın, Uğur Dershaneleri Rehberlik Koordinatörü Turgay Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Şevki Genç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri hazır bulundu.

Uğur Dershaneleri Yalova şubesi kurucusu Mesut Acar yaptığı açılış konuşmasında ilimizin eğitimdeki başarısından bahsederek Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti ve bu çitayı daha yukarılara çekmeliyiz dedi. Uğur Dershaneleri olarak bugüne kadar bu başarıda gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Acar, daha da başarılı olmamız için öğrencilerinde tüm gelişmelere açık olması gerektiğini belirtti.

Uğur Dershaneleri Rehberlik Koordinatörü Turgay Polat; ‘Sistemin tanıtıldığı sırada eş zamanlı olarak Amerika Kolombiya Üniversitesi’nde de tanıtılan Kişiye Özgü Sistemin daha öncede yurt dışında üç üniversiteden tam puan aldığını belirtti. Sistem hakkında geniş bilgi veren Polat; KÖS, AKORD, Uğur Tv olmak üzere üç parça halinde uygulanan sistemin on dört tane Bahçeşehir Kolejinde, Türkiye genelindeki 120 Uğur Dershanesinde ayrıca Diyarbakır Hani Lisesi’nde uygulandığını belirtti. Polat, KÖS uygulamasında her öğrencinin kişisel bir öğrenme stilinin olduğunu vurguladı. Daha sonra bu öğrenme stiline göre akord adı verilen sistemle öğrencilerin nerelerde eksiklerinin olduğunu öğrendiklerini ve akord sonuçlarına göre öğrencilerin eksiklerine göre ve öğrenme çeşitlerine göre özel sınıflara ayrıldıklarını, bu sınıflarda öğrencilerin başarısız olduğu noktalar üzerinde eğitim gördüklerini belirtti. Uğur tv ile ise öğrencilerin internet üzerinden başarısız oldukları bölümlerin derslerini 7 gün 24 saat izleyerek test çözebileceklerini belirtti.

Toplantıya İstanbul’daki yoğun trafik yüzünden geç katılan Uğur Dershaneleri Genel Müdürü Kaya Aydın yaptığı kapanış konuşmasında; sistemin devlet okullarında da uygulanması gerektiğini, bu sistemle okullardaki devamsızlık sorununun çözülebileceğini belirtti. Ülkemizde OKS ve ÖSS olmak üzere iki çeşit sınav olduğunu belirten Aydın; siyasilerin sınav sayılarını tartıştığını ve bunun yanlış bir tartışma olduğunu, önemli olan şeyin öğrenci profili olduğunu geçen sene OKS sınavındaki Matematik netlerinin ülke genelinde 1.7 ortalamayla olduğu örneği ile açıkladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.