Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İki Okul FATİH Projesi’nde

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi ve Yalova Anadolu Lisesi, FATİH projesi kapsamında pilot okul uygulamasına seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İki Okul FATİH Projesi’nde

Türkiye genelinde pilot uygulama için seçilen 102 okul içerisinde Yalova'daki iki okul da yer aldı. Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi müdürü Sedat Oymak ve Yalova Anadolu Lisesi müdürü Rıdvan Acar, FATİH projesi Yalova Koordinatörü Mustafa Yumuk, düzenlenen eğitim seminerine katıldı. Oymak, Acar ve Yumuk, T.B.M.M.'de Yalova Milletvekili Temel Coşkun'u da ziyaret ederek Yalova'daki eğitim alanında yapılan hizmetlerin Ankara'daki yakın takipçisi olduğu için teşekkürlerini sundu.

Milletvekili Temel Coşkun ise FATİH projesinin milli eğitim sisteminde bir dönüm noktası, tarihi bir değişim olduğunu vurgulayarak “Fatih Projesi ile eğitim ve öğretimin metodunu ve çehresini köklü bir şekilde değiştiriyor, modernleştiriyor, yaşadığımız çağın gereklerini ve imkânlarını artık sınıflara taşıyoruz. FATİH Projesi ile eğitimin anlamı değişiyor. Fatih Projesi ile okulun, sınıfın, kara tahtanın, öğretmenin ve öğrencinin işlevleri, eğitimdeki konumları çok köklü şekilde değişiyor. Kara tahta dönemine, tebeşir, toz, silgi kullanılan tahta dönemlerine son veriyoruz. Akıllı tahtaları getiriyoruz” dedi.

Coşkun, 10 yıllık Ak Parti iktidarında eğitim bütçesini de yüzde 425 oranında arttırıldığını da kaydederek şöyle konuştu: “Evlatlarımız son derece zekidir. Tarihin her döneminde yeniye, yeniliğe uyum sağlamayı, en hızlı şekilde ayak uydurmayı bilen bir milletiz. İnşallah bu yeni sürece de öğrenci, öğretmen, idareci, veliler olarak çok hızlı şekilde adapte olacak, dünyaya örnek teşkil eden bir sistemi yerleştirmiş olacağız. FATİH projesi pilot iller uygulaması kapsamında yer alan Şehit Osman
Altınkuyu ve Yalova Anadolu Lisesi idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine başarılar diliyorum. Nisan ayı itibariyle FATİH projesi uygulaması bu okullarımızda tam anlamıyla hayata geçmiş olacaktır. Aynı zamanda 2014 yılına kadar okul öncesi eğitimden üniversiteye kadar tam anlamıyla hayata geçmesini planladığımız FATİH projesinin Yalova'mıza uygulanmasında Milli Eğitim Müdürümüze ve proje koordinasyonunu sağlayacak değerli öğretmenlerimize başarılar diliyorum"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.