Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gençlere Milli Savunma Üniversitesi Tanıtıldı

Yalova’da 12. sınıf öğrencilerine yönelik Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tanıtım programı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 12.01.2024 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 12.01.2024 09:48
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Gençlere Milli Savunma Üniversitesi Tanıtıldı

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, MSÜ’nün Türk Silahlı Kuvvetlerinin subay ve astsubay ihtiyacını karşılayan, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeylerinde eğitim veren bir askerî yükseköğretim kurumu olduğunu belirtti.

Yalova’da Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa çoğunluğu 12. sınıf öğrencileri olmak üzere yaklaşık 300 kişi katıldı. Salonu neredeyse tamamen dolduran gençler, verilen bilgileri ilgiyle takip ettiler. Programda, MSÜ hakkında sunumlar yapıldı, öğrencilerin soruları yanıtlandı.

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, MSÜ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kapatılan askerî okulların yerine kurulan, Millî Savunma Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren bir askerî yükseköğretim kurumu olduğunu söyledi. Akmeşe, MSÜ’nün önlisans eğitimini astsubay meslek yüksekokullarında, lisans eğitimini harp okullarında, lisansüstü eğitimini ise enstitüler aracılığıyla verdiğini, bu eğitimlerin yanı sıra öğrencilere askerî eğitim, spor, kültür ve sanat faaliyetleri de sunduğunu anlattı. Akmeşe, MSÜ’ye giriş şartları, başvuru süreci, sınav sistemi, burs imkânları, mezuniyet sonrası kariyer olanakları gibi konularda da bilgiler verdi.

Programda ayrıca, Tümgeneral Ertan İnaltekin ile Ankara Çankaya Kara Harp Okulu Öğretmeni Albay Mustafa Tuğbay Emiroğlu ve Topçu Yüzbaşı Emre Ziber de MSÜ hakkında sunumlar gerçekleştirdi. Sunumlarda, MSÜ’nün vizyonu, misyonu, değerleri, akademik birimleri, eğitim programları, öğrenci profili, uluslararası iş birlikleri, araştırma faaliyetleri, mezun başarıları gibi konulara değinildi. Sunumların ardından, öğrencilerin merak ettikleri sorular da cevaplandırıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.