Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Fen Bilimleri Eğitime Kalite Getirecek

Eğitime kalite getirme ilkesi ile yola çıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları yaz kursları kayıtlarına başladı. Kurum ücretsiz LGS-TYT ve AYT sınavları da gerçekleştirerek öğrencilerin sınav başarı seviyelerini ölçecek.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2020 08:01
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Fen Bilimleri Eğitime Kalite Getirecek

Gençlerin daha iyi bir eğitim almalarına katkı sunmak adına yola çıkan Fen Bilimleri Kurumları Yalova’da da kapılarını açıyor. Rüstempaşa Mahallesi Park Sokak No:6 Yalova adresinde oluşturulan derslikler modern eğitim altyapısı ile destekleniyor. Çağın tüm gereklerini eğitimle harmanlayarak çocuklara sunan kurum deneyimli eğitim kadrolarıyla da göz dolduruyor. Yaz kursları için kayıtlara başlayan kurumun Müdürü Gülnur Tunca Usta, kurumsal olarak eğitim ilkelerini şu sözlerle aktardı, “Fen Bilimleri Okulları’nın eğitim felsefesi Köy Enstitülerinin kuruluş felsefesine bağlı, ulusal ve uluslararası arenada tanınmış eğitimci John Dewey’in oluşturduğu ilerlemeci eğitim felsefesine dayanmaktadır. Fen Bilimleri Okulları’nın temel hedefi, toplumun devamını sağlayacak, toplumun değişim ve gelişimine yön verecek Yaşam Yaratıcılarının yetiştirilmesi olarak belirlenmiştir. Okullarımızda öğrencilerin yaparak, yaşayarak öğrenmeleri ön plana alınmakta olup onları yaşama hazırlarken, yapılan etkinliklerle yaşamın kendisi oluşturulmaktır. Okullarımızın önemli hedeflerinden biri de demokratik bir toplumun gerekliğini öğrencilere kazandırmaktır. Öğrencilerin düşüncelerini kolay şekilde ifade etmelerinin sağlanması, farklılıklara duyarlılık gösterilmesi öncelikler arasında yer almaktadır. Okullarımızda her öğrenci birey olarak kabul edilir ve bilişsel, duyuşsal, devinimsel alandaki bireysel farklılıklarına özen gösterilir.  Öğrencilerin farklılıklarının farkında olması sağlanarak, bireysel gelişimlerine destek verilmesi eğitimin temel işlevleri arasında yer alır. Öğrencilerin bilgiyi hazır olarak almaları yerine, bilgiyi keşfetmelerini sağlayacak yöntem ve tekniklerin öğrenme süreci içinde uygulanması benimsenir. Okullarımızda öğrencilerin en doğru şekilde değerlendirilmesini sağlayan, sonuç ve süreç odaklı değerlendirme yöntemleri kullanılır”

2020/2021 Eğitim ve Öğretim döneminde açılacak olan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları ayrıca öğrencilere ücretsiz deneme sınavları da gerçekleştirecek. 7 ve 8. Sınflara yönelik LGS ve 11-12. Sınıflara yönelik TYT ve AYT sınavları ile çocukların sınav başarı seviyeleri de ölçülecek. Yaz kursları kayıtlarının başladığının altını çizen kurum müdürü Gülnur Tunca Usta, kuruma bizzat başvuru yapılabileceği gibi (0226) 814 03 53 numaralı telefondan da bilgi alınabileceğini vurguladı.

Her an yanlarında olacak
Sınav sürecinde de öğrencilerin yanında olacak kurum, rehber öğretmenler vasıtası ile öğrencilerin sınav kaygılarını gidermeye, motivasyonlarının sağlanmasına ve bilgilendirilmelerine de yardımcı olmayı hedefliyor. Öğrenci, öğretmen, veli ayağının eğitimde getirdiği avantajları en iyi şekilde değerlendirecek olan kurum buradan yola çıkarak veli buluşmaları gerçekleştirecek. Veliler ayrıca tüm ders öğretmenleri ile birebir görüşmeler sağlayarak öğrencilerin başarı seviyesini değerlendirme imkanı bulabilecekler. Öğrencilerin üniversite ve meslek seçiminde de tam bir rehberlik görevi üstlenecek olan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları öğrencilerin yeteneklerine uygun bölümleri ve üniversiteleri seçmelerine yardımcı olmak adına, “Üniversite ve Meslek Tanıtım Günleri” de düzenleyecek.

Mükemmeleştirilmiş eğitim sistemi
Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kendisine özel bir eğitim sistemi ile öğrencilerini geleceğe hazırlayacak. Mükemmeletirilen modern eğitim sistemini çağdaş teknik altyapı ve her biri alanında uzmanlaşmış eğitimcileri ile birleştirerek öğrencilerine yansıtacak olan kurum bugüne kadar elde edilen başarılarla da sistemin yeterliliğini kanıtladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.