Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Fakülte İçin Destek Geldi

Yalova’da kurulmasına karar verilen Yalova İktisadi İdari Bilimler Fakültesinin eksikliklerinin giderilmesi amacıyla değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Yalova Valisi Doç.Dr. Yusuf Erbay, Mil

Haber Giriş Tarihi: 13.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova’da kurulmasına karar verilen Yalova İktisadi İdari Bilimler Fakültesinin eksikliklerinin giderilmesi amacıyla değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Yalova Valisi Doç.Dr. Yusuf Erbay, Milletvekili Şükrü Önder ve Muharrem İnce, Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, Yalova Yüksekokulu Müdürü Sacit Görgül, siyasi partilerin yöneticileri, Kamu kuruluşu temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Vali Erbay Fakültenin 2007-2008 kılavuzuna girerek önümüzdeki sene öğrenci alınabilmesi için Yalova olarak taşın altına herkesin elini koyması gerektiğini belirterek, “Fakülte bina olarak hazır ancak eğitim yapılması için gerekli olan iç donanımın biran önce temin edilerek en kısa zaman öğrenci kabul edilebilecek hale getirilmedir” dedi.

Erbay’dan söz alan Yüksekokul Müdürü Sacit Görgül ise fakülte binası içinde gerekli olana donanımlar hakkında katılımcıları bilgilendirerek “İkisi 90 m² olmak üzere toplam 10 adet derslik oluşturulmasını planlıyoruz. Ayrıca Yüksekokulumuzun da bilgisayar sistemlerinin yenilenmesi ve fakülte binası içinde 3 adet bilgisayar laboratuarına ihtiyacımız var. Tüm yapılacak işlerin yaklaşık maliyeti 300 bin Türk Lirası civarındadır” dedi.

Milletvekili Muharrem İnce ise konuşmasında; “Yalova olarak üniversite konusunda tempomuzu arttırmazsak üniversiteye en erken 2020 yılında kavuşabiliriz. Bu anlamda her şeyi devletten beklemek doğru olmaz. Biz tempomuzu arttıralım ben inanıyorum ki 2008 yılında Yalova Üniversitesi’ni kurmuş oluruz” dedi.

Milletvekili Şükrü Önder ise Yalova’da üniversite kurulması için adımların sağlam atılması gerektiğini belirterek her Yalovalının bu konuya sahip çıkmasını istedi.

Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu yaptığı konuşmasında “Yalova Belediyesi olarak gerekli olan 300 bin Türk Lirası bedelin yarısını karşılayacağız. Ayrıca ben şahsım adına örnek olması amacıyla 1 aylık maaşımı bu masraflar için bağışlıyorum” dedi.

Eksikliklerin giderilmesi amacıyla toplantıda bulunan katılımcılardan Saadet Partisi İl başkanı Mustafa Balta şahsı adına 10 bin Türk Lirası bağışladı. Daha sonra söz alan Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kan eksik kalan 140 bin Türk Liralık bölümün tersaneciler olarak ödemeye hazır olduklarını belirterek; “Ayrıca fakülte binası yapmak için belediyemize dilekçemizi verdik. Belediye başkanımız bize yer gösterdiği takdirde Denizcilik fakültesinin yapımına hemen başlayacağız” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.