Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Eğitimde Kaliteyi Yükseltme Çalıştayı Düzenlendi

Yalova’da eğitim kalitesinin yükseltilmesi bunu yaparken de liseler arasındaki koordinasyonun güçlendirilmesini amaçlayan Eğitimde Kaliteyi Yükseltme Çalıştayı’nın ilki 6 okulun katılımı ile gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.12.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova’da bu yıl ilk kez İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birim tarafından düzenlenen Eğitimde Kaliteyi Yükseltme Çalıştayı Yalova Lisesi’nde düzenlendi. Yalova Lisesi, Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Termal Fen Lisesi, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi ve Özel Yalovam Liselerinin Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve Öğrenci Temsilcilerinin yer aldığı çalıştaya, Milli Eğitim Müdür Vekili Cengiz Götürk ile Şube Müdürleri Cengiz Gündeş ve Ziya Karatekin’de katıldı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan ve ilin eğitim kalitesini yükseltme kararlılığına vurgu yapan Yalova Milli Eğitim Müdür Vekili Cengiz Göktürk, “Herkes şunu net bilmeli ki Yalova’nın hedefi eğitimde öncü il olabilmektir. Bu hedefe ulaşmak için de eğitim öğretim kalitesini yükseltmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Eğitimde Kaliteyi Yükseltme Çalıştayı o nedenle büyük önem taşıyor. Bu çalıştay süresince hatta aldığımız kararların uygulaması anında da birçok sorunlarla karşılaşacağız. Ancak buradan çıkan kararlar sonrasında atılacak olan adımların önemi çok büyük Bu nedenle kararlı ve azimli bir şekilde hedefimize yürüyeceğiz” dedi.
Ardından Eğitimde Kaliteyi Yükseltme Çalıştayı’na katılan okullar sırayla sunumlarını gerçekleştirdi. Burada alınan uygulanabilir kararlar bir rapora dönüştürülerek hayata geçirilebilmesi için adımlar atılacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.