Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Eğitim Sorunlarını Bakana Aktardılar

Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Uğur Hakan Tan Yalova'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, Yalova'da ki eğitim çalışanlarının ve okulların sorunlarını ileti.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Eğitim Sorunlarını Bakana Aktardılar

Ak Parti Kadın Kolları 4. Olağan Kongresine katılmak üzere Yalova'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eğitim camiasının sorunlarını da dinledi. Bu kapsamda Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Uğur Hakan Tan Bakan Avcı'ya sorunlar hakkında bilgiler verdi. Bakan Nabi Avcı ile yapılan görüşme hakkında bilgi veren Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Uğur Hakan, "Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube başkanı Uğur Hakan Tan yaptığı açıklamada "Sayın bakanımızla görüşme fırsatı bulduk, kendisine özelde Yalova'daki, genelde ise Türkiye'deki eğitim çalışanlarının sorunlarını bildirdik ve sendika olarak çözüm önerilerimizi sunarak, sorunlarımızın ivedilikle çözümünü istedik. Bakanımız da ilettiğimiz konularla ilgili Bakanlık olarak çalışmalar yaptıklarını ve sorunlara çözüm üretmeye çalıştıklarını bildirdiler" dedi.

Tan sözlerini şöyle sürdürdü; "Öğretmenlere tuttukları nöbet karşılığı haftalık 4 saat nöbet ücreti ödenmesi, 4/C'li personelin kadroya geçirilmesi, Öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi, 1982 model darbe mahsulü kılık kıyafet yönetmeliğinin kaldırılması, Vergi dilimi nedeniyle memurların ikinci 6 ay için alamadıkları zamlarını almalarının sağlanması, Okullara bütçe verilmesi, hizmetli ve memurların sınav, kurs gibi fazla mesailerinin ücretlendirilmesi, öğretmenlere erken emeklilik ve yıpranma tazminatı verilmesi, sınav ve ekders ücretlerinin 2 katına çıkarılması, Şura Kararları'nın en kısa sürede uygulanması, hafızlık eğitimi için ortaokuldan sonra da imkan sağlanması, 1999 öncesinde olduğu gibi karma eğitim zorunluluğunun kaldırılması gibi konuları sayın bakanımıza ilettik. Amacımız hem eğitimimiz hem de eğitim çalışanlarımız için daha iyi koşulların sağlanmasıdır"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.