Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğancan Özadlı, Öğrencilerle Buluştu

Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo Televizyon Alanı tarafından düzenlenen söyleşide ünlü radyo programcısı Doğancan Özadlı öğrencilerle buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2022 08:11
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Doğancan Özadlı, Öğrencilerle Buluştu

Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo Televizyon Alanı tarafından düzenlenen Meslek Söyleşilerinde öğrenciler alanında uzman kişilerle buluşmaya devam ediyor. Radyo Televizyon Alanı Öğretmeni Hatice Ersan koordinesinde  okulun konferans salonunda gerçekleşen söyleşide ünlü radyo programcısı Doğancan Özadlı öğrenci ve katılımcılarla dijitalleşen dünyadaki radyonun konumu ve sektörle bağlantılı konuları, program içerikleri, canlı yayın deneyimleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Öğrencilerin ve katılımcıların sorularını cevaplayan Doğancan Özadlı, radyo programcılığına başlama hikayesini öğrencilerle paylaştı. Özadlı, “13 yaşında yaz tatilini boş geçirmemek için radyoda asistan olarak çalışmaya başladım. Burada yayın yapan insanları gözlemleyerek kendi kendime ses kayıtları alarak anons denemeleri yaptım. Bir şekilde kendimi göstermeyi başardım. 3 ay sonunda ilk yayınımı yapma fırsatı yakaladım. Hafta sonu en ölü saat diyebileceğimiz Pazar günü saat 00.07’de ilk yayınımı yaptım.” dedi.

Yaptığı radyo programı formatı hakkında öğrencileri bilgilendiren Özadlı, meslek yaşantısının kendine kattı değerleri; “Bir konu başlığı belirliyorum ve konuyla alakalı sürekli telefon bağlantıları alıyorum. Bir ağır ceza hakimi de bağlanıyor, dağın başında koyunlarını otlatırken bir çobanda bağlanıyor, ev hanımı da dinliyor, her yaştan, her meslek grubundan, her üsluptan insanla konuşuyor olmak çok büyük bir genel kültür kattı bana. Aslında hayatta öğrendiğim birçok şeyi, çok küçük yaşta başladığım için radyoya dinleyicilerimden öğrenmiş oldum; çünkü her renkten insanla iletişim kurmak bana çok şey kattı.” İfadeleri ile anlattı.

İnsanın sevdiği işi yapmasının önemini vurgulayan Özadlı, “Bir laf vardır. İnsan sevdiği işi yaparsa çalışmazmış. Bunu keşfetmek önemli. Ne iş yaparsanız yapın sevdiğiniz şeyi bulmak önemli. Şimdiden bu konuda bir ideal edinmek sizin hayrınıza olur.  Artık her şey çok zor. Kendinizi bir an önce yetiştirmeniz lazım. Kendinizi eğitmeniz lazım. Bir şekilde o yarışa erkenden dahil olabilmek adına o çabayı göstermeniz lazım. Çünkü hiç kimse size üniversiteyi bitirdikten sonra hadi gel bakalım sen bizim en kıdemli elemanımız ol demiyor. Artık her şey tecrübe ile sabit. Eğitim elbette çok önemli, ama bu eğitiminizi de bir şekilde pratiğe dökerek pekiştirmeniz lazım. Ama kendi kendinize, ama bir kurma başvurarak. Benim kapım herkese açık. Bunu çok samimi söylüyorum. Ben size bu yolda destek olmak isterim, ama tabi hevesliyseniz.” dedi.

Gerçekleşen söyleşinin ardından Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Gökkaya, ünlü radyo programcısı Doğancan Özadlı’ya  çiçek ve plaket takdim etti. Program hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.