Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dileklerini Gökyüzüne Uçurdular

Yalova’da ki Önder Özel Öğretim Kursu tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Balon Uçurma Şenliğinde öğrenciler dileklerini balonlara yazıp gökyüzüne bıraktılar.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 12:01
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 12:01
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Dileklerini Gökyüzüne Uçurdular

Yalova’nın köklü öğretim kurumlarından birisi olan Önder Özel Öğretim Kursu LGS ve YKS sınavları öncesinde gelenekselleşen Balon Uçurma Şenliği’ni gerçekleştirdi. Etkinlik Halk Eğitim merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen programla başladı. Programa öğrenciler, kurs öğretmenleri ve veliler de katıldılar. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında programın açılış konuşmasını Önder Özel Öğretim Kurumu Kurucusu Şennur Türk gerçekleştirdi. Konuşmasında öğrencilere hayatın sınavdan ibaret olmadığını da hatırlatan Türk, “Yıl boyu çalışan, ideal ve hayalleri peşinde yorulan öğrencilere moral kaynağı olan etkinliğimiz, her yıl büyük bir beğeni kazanmaktadır. Etkinlik sonunda öğrenciler, uçan balonlara hayallerini yazıp birlikte uçuruyorlar,  büyük bir mutluluk yaşıyorlardı. Ta ki 2023 yılında ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem olana kadar. Geçen yıldan beri etkinlikte öğrencilerin her biri için hazırlanan uçan balonlar için ayrılan bütçe, depremden zarar gören eğitim kurumlarına gönderilmektedir. 2023 Balon Şenliği için ayırdığımız maddi kaynağı, Osmaniye Düziçi Bilim ve Sanat Merkezine bağış yaptık.  Bu yıl da balonlarımızın maddi değerini depremde hasar görmüş güçlendirme yapılmakta olan taşımalı eğitim yapan Osmaniye Şehit Burak Mehmet Demirci Ortaokulu’na yolladık.  Bu süreçte bizim için en değerli olan şeylerden biri de bu okullara eski bir Önderli öğrencimiz olan, artık bir matematik öğretmeni olarak Düziçi’nde görev yapan Gülyaz Canlı aracılığıyla ulaşıyor olmamız.  Eğitime yapılan yatırım, bir toplumun, ülkenin, insanlığın geleceği için çok kıymetli. Sınavlar gelip geçici, baki olan eğitimin insana kattıklarıdır. Bu konuda bir sloganım var: ‘Hayat sınavdan ibaret değildir’. Sınav geçtikten sonra bizde ne kaldıysa kazancımız ondan ibarettir.  Bu amaçla öğrencilerimizle sadece sınav odaklı değil, hayata değer ve anlam katan her konuda birlikte yol almaya önem veriyor, onlara örnek olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte öğrencilerin hazırladıkları gösteriler de ilgiyle izlendi. Ardından öğrenciler, Önder Dershanesi’nin bulunduğu Gazipaşa Caddesi’nde Cevdet Aydın Parkı’nda bir araya geldi. Dershane öğretmenlerinin tek tek başarılar dilediği öğrenciler, dileklerini yazdıkları yüzlerce balonu, yaptıkları geri sayım sonrasında aynı anda havaya bıraktılar. Öğrenciler, balon şenliğinde balonlara dileklerini yazmayı ihmal etmedi. Sağlıklı mutlu bir hayat, iyi bir gelecek, ömür boyu mutluluk, puan dileği gibi geleneksel dileklerin yanı sıra, kazanmak istedikleri okulları yazanlar da oldu.  Balonlarına “Mustang”, “Aşk”, “Sınav Stresi” gibi ilginç şeyler yazan öğrenciler de oldu. Balonların gökyüzünde oluşturduğu ilgi çekici görüntü de görülmeye değer manzaralar ortaya koydu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.