Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Daha Sağlıklı Bir Eğitim Ortamı Oluşacak”

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe Atatürk İlkokulu’nda bin 600 öğrencinin aynı anda ders göreceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını mevcut okulda toplamda 893 öğrenci bulunduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2023 10:22
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Daha Sağlıklı Bir Eğitim Ortamı Oluşacak”

Akmeşe Atatürk İlkokulu’nda tamgün uygulamasına geçilmesi ile birlikte öğrencilerin daha sağlıklı bir eğitim ortamına kavuşmalarının da sağlanacağını ifade etti.
Yalova’da 2’li eğitim yapan tek okul durumundaki Atatürk İlkokulu’nun da yapılan düzenleme ile yeni eğitim ve öğretim yılında tam gün eğitime geçmesi ile birlikte il genelinde tüm okullarda tam gün eğitime geçilmiş olacak. Bu noktada Atatürk İlkokulu ile ilgili bazı çevreler tarafından yapılan açıklamalara Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü yazılı bir şekilde cevap verdi. Yapılan açıklamalarda Atatürk İlkokulu’nda bin 600 öğrencinin aynı anda eğitim almak zorunda kalacağının belirtilmesinin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Bilindiği üzere ilimiz merkezinde bulunan Atatürk İlkokulunun 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı ile birlikte tam gün eğitime geçeceği bir süre önce kamuoyu ile paylaşılmıştı. Konuyla ilgili olarak kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan, 1600 öğrencinin aynı anda eğitim alacağına ve bu durumun karışıklığa neden olacağına ilişkin iddialar sebebiyle ve bilgi kirliliğinin önlenmesi amacıyla ilgililere doğru bilgilendirme yapılması gereği hâsıl olmuştur. Mevcutta öğrenim gören 893 öğrencisiyle Yalova’da ikili eğitim yapan tek okul olan Atatürk İlkokulunun, Bakanlığımızın tam gün eğitim politikası çerçevesinde eğitim niteliğinin ve sosyal faaliyetlerin artırılması amacıyla tam gün eğitime geçmesine karar verilmiştir. Yapılan düzenleme ile öğrencilerimiz için daha verimli bir eğitim ortamı oluşturulması ve okul içi etkileşimlerinin artırılması hedeflenmiştir.” dedi.

Zulüm sona erecek
İkili eğitim modelinde sabahın erken saatlerinde okula gelmek zorunda kalan çocuklar adeta zulme dönen bu sistemden de kurtarılmış olacak. Tam gün eğitimle birlikte çocukların daha makul saatlerde eğitime başlamasının sağlanacağını dile getiren Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Tam gün eğitim, sadece günlük veya haftalık ders saatlerini azaltmak şeklinde değerlendirilecek bir durum değildir. Tam gün eğitimle birlikte öğrencilerimiz sabahın erken saatlerinde okula gelerek akşam geç saatlerde okuldan çıkmayacak, öğrenme için verimli saat dilimlerinde okulda bulunacaktır. Bu sayede okul içi etkileşim ile sosyal ve bilimsel becerilerini geliştirme fırsatı bulacaklardır. Böylece günün tamamında plânlı faaliyetler gerçekleştirecek, ders kazanımlarına ulaşmak için gün içinde daha fazla zaman dilimine sahip olacaklardır. Atatürk İlkokulunda tam gün eğitime geçilmesiyle birlikte il merkezimiz için de makul sayılacak şekilde, birleştirme yapılan sınıflarımız için mevcutlar; 3. sınıflarda 32, 4. sınıflarda 28 olacaktır. Ayrıca ders dışı saatlerde velilerimize ek külfet oluşturmadan gerçekleştirilecek olan ücretsiz kurslarla öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi için imkân oluşturulacaktır. Atatürk İlkokulunun konumu itibarı ile mevcut trafik yoğunluğu ve servis giriş çıkışları Valiliğimiz koordinesinde Yalova İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içinde düzenlenecektir. Ayrıca Cengiz Koçal Caddesi üzerinde, feribot iskelesinin karşısında hayırsever tarafından yaptırılan okul ile bölgedeki derslik ihtiyacı karşılanacaktır. Müdürlüğümüzce takip edilen resmî sürecin tamamlanmasıyla birlikte okulumuz eğitim öğretim faaliyetine başlayacaktır.” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.