Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bu Haberi Okumadan Sınava Girmeyin

Yalova Üniversitesi ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak YGS sınavı öncesinde sınava girecek olanlara önemli uyarılarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2017 08:05
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Bu Haberi Okumadan Sınava Girmeyin

YGS sınavı 12 Mart 2017 Pazar günü Yalova'da ki 25 sınav merkezinde yapılacak. Sınava 15'i engelli olmak üzere toplamda 7 bin 35 kişi katılacak. Sınav öncesinde önemli açıklamalarda bulunan Yalova Üniversitesi ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım sınava girecek olanların mağdur olmamaları açısından bu hususlara mutlaka dikkat etmesi gerektiğini dile getirdi.


Saat 10:00'dan sonra kimse alınmayacak
Her yıl sınavın saat 10:00'da başladığını ve 15 dakika sonrasına kadar sınava girilebildiğini hatırlatan Yalova Üniversitesi ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, "Ancak bu yıl bu uygulama değişti. Herkes saat 09:45'te sınavın yapılacağı salona alınmaya başlayacak ve saat 10:00'da sınav başlayacak. Bu saatten sonra ise kimse içeriye alınmayacak. Bu konu çok önemli sınava girecek herkesin buna önemle uyması gerekiyor" dedi.


Geçici Kimlik Belgesi kabul edilecek
Yıldırım, vatandaşlara verilen geçici kimlik belgelerinin de bu sınavda kabul edileceğini dile getirdi. Yalova Üniversitesi ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, "Ayrıca sınava girişlerde, pasaport ve nüfus cüzdanı da geçerli sayılacak. Bunların dışındaki hiç bir belge geçerli olmayacak" diye konuştu.


Mühendislik Fakültesi Kampüse taşındı
Yalova Üniversitesi ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım Mühendislik Fakültesinde sınava gireceklere de önemli bir hatırlatmada bulundu. Yıldırım Mühendislik fakültesinin Çınarcık Yolu üzerindeki kampüse taşındığını söyledi. Yıldırım, "Sınav yeri Mühendislik Fakültesi olanlar, Atatürk stadının karşısındaki eski yere gitmesinler. Burası artık Çınarcık yolundaki kampüse taşındı" dedi.


Cumartesi gününe kadar sınav yeri gezilebilir
Öğrencilerin sınava girecekleri merkezi 11 Mart 2017 Cumartesi gününe kadar gezebileceklerini hatırlatan Yalova Üniversitesi ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım bu tarihten sonra sınav merkezinin sadece dışarıdan görülebileceğini içine girilemeyeceğini dile getirdi.


ÖSYM Bürosu Cumartesi 18:00'e kadar açık
Sınav için gerekli belge ve bilginin Karizma İş Merkezindeki ÖSYM ofisinden verildiğini dile getiren Yıldırım, "Sınava girecek olanlar gerekli bilgi ve belgeleri 11 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 18:00'e kadar buradan alabilecekler" hatırlatmasında bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.