Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başarısız Öğrencilere Sınav Hakkı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava girebilmelerine imkân tanındığı müjdesini verdi.

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Başarısız Öğrencilere Sınav Hakkı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından konuyla ilgili genelge yayımlandığını söyleyen Müdür Yurtman, başarısız olan öğrencilere sınıf geçme müjdesi verdi. Müdür Yurtman, sınava girilecek derslerin 13 ile 24 Ağustos tarihleri arasında öğrencilerin velilerince okul müdürlüklerine dilekçeyle bildirmeleri gerektiğini hatırlattı.“Öğrencilerimiz Bu Fırsatı Değerlendirmeli”

İstedikleri başarıyı yakalayamayan öğrenciler için bunun büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Müdür Yurtman, sorumluluk sınavlarının ise Eylül ayında yapılacağını belirtti. Müdür Yurtman, “Eylül’de yapılacak sorumluluk sınavı döneminde önceki yıllardan sorumlu olunan derslerin yanı sıra, ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibarıyla sınıf geçip geçmediklerine bakılmaksızın öğrenciler bu öğretim yılında öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınabilecek. Sınav programını, sınav döneminin başlangıcından önce bildireceğiz. Bir öğrenci aynı gün üçten fazla sınava giremeyecek. İkinci defa sınıf tekrarına düşmesi sebebiyle 2011–2012 eğitim-öğretim yılı ders kesimi veya ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibarıyla okulla ilişiği kesilen öğrencilerden bu sınavlardan yararlanmak isteyenlerin başvuru tarihlerinde tekrar eski okullarına kayıtları yapılarak, sınava girecekleri derslere ait müracaatları alınacak. Öğrencilerimiz bu fırsatı değerlendirmeli” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.