Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Avrupalı Misafirleri Ağırladık

Avrupa Birliği Erasmus projesi kapsamında Litvanya, Romanya, Yunanistan, İspanya ve Estonya’da ki proje ortağı okullarla karşılıklı ziyaretlerde bulunan Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu ‘’I’m Really Proud Of My Country “ Ülkemi gerçekten seviyorum’’ isimli projenin ikinci durağında proje ortağı ülkelerden gelen 13 yabancı eğitimciyi Yalova’da okullarında ağırladı.

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2019 08:33
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Avrupalı Misafirleri Ağırladık

İki gün boyunca yoğun bir şekilde proje çalışması yapan Avrupalı eğitimciler Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu projenin Türkiye koordinatörü ve aynı zamanda yasal temsilcisi olan okul müdürü Kartal Tekin’ in koordinesinde bir dizi çalışmalarda bulundular.

Proje ilgili açıklama yapan okul müdürü Kartal Tekin, “Dezavantajlı öğrenci profiline sahip olan okulumuz için çok önemsediğimiz Erasmus projesinin ilk ziyaretini Litvanya’nın başkenti Vilnius’a geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleştirmiştik. Projenin ikinci durağı ülkemiz oldu. Proje çalışmalarımızın sabah bölümlerinde okulda yapılan toplantılar, ders gözlemleri ve gösterilerle gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan sonra  öğleden sonra ki bölümünde ise  Yalova’nın önemli ve turistik yerlerine yapılan gezilerle ülkemizi ve dolayısıyla Yalova’mızı Avrupalı ortaklarımıza tanıtma imkanı bulduk. Bu kapsamda Karaca Arboretium, Termal, Kağıt Müzesi ve Yürüyen Köşk’te uygulamalı çalışmalarımız oldu. Misafirlerimiz kardeş okulumuz Doğa Kolejinde incelemelerde bulundular. Yine escort bayan Uygulama otelinde yaptığımız çalışmada Avrupalı misafirlerimizi ney ve ebru sanatı ile tanıştırdık. Son olarak İl Milli Eğitim müdürümüz Ali Tosun’u makamında ziyaret ettik. Çalışmalarımız hakkında bilgi verdik. Misafirlerimiz yapmış oldukları bu ziyaretten duydukları memnuniyeti ve gerek ilimize gerekse eğitim faaliyetlerimize olan hayranlıklarını defalarca dile getirdiler. Biz proje ekibimiz, öğrencilerimiz ve katkı veren tüm dinamiklerimizle avrupa birliği projesini çok başarı ile sürdürebildiğimizi göstermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Okulumuzda birçok proje yürütülmekte. Erasmus projemizde bunlardan biri. Bu projenin okulumuza katkıları olduğu kadar ülkemizin tanıtımına da önemli katkılar sağladığını duymak görmek gerçekten mutluluk ve gurur verici. Projenin üçüncü durağı Romanya olacak. Daha sonra sırasıyla Yunanistan, İspanya ve Estonya ziyaretlerimiz olacak.2020 yılı Haziran ayı sonuna kadar sürecek olan projemizle ilgili kazanımlarımızın her geçen gün artarak devam ettiğini görmek bizleri mutlu ediyor ve gelecek adına umutlandırıyor. Bize her zaman her türlü desteği veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun’a ve teşekkür projede teknik destekleriyle yanımızda yer alan Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu müdürü sayın Suna Eker Çiçek hanımefendiye de teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.