Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Astartegarden" Markasıyla Yeniliklere İmza Atıyorlar

“Çiçek Kenti Yalova’da” TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarım alanındaki öğrenciler teorik eğitimlerinin yanı sıra, alanın üretim seralarında uygulamalı eğitimlerini yapıyorlar.

Haber Giriş Tarihi: 21.10.2021 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Astartegarden" Markasıyla Yeniliklere İmza Atıyorlar

Uygulama eğitimleri esansında ürettikleri süs bitkilerini gerek seralarında gerekse merkezdeki satış noktasında halkın beğenine sunmaktalar.

Meslek liselerinin temel amacının bireyleri hayatın çalışma hayatına uygulama faaliyetleri içerisinde yetiştirmek olduğunu belirten ve okulun gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulunan Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Müdür Yardımcısı Hasan Sağlam; "Bilgi ve becerilerini geliştiren öğrencilerin ürettikleri ürünleri, günümüz piyasa koşullarında başarılı bir şekilde pazarlayabilmelerini öğretmek de Mesleki eğitimin bir parçasıdır. Bakanlığımız da öğrencilerin bu yöndeki eğitimlerini güçlendirmek için “markalaşma” çabalarını özendirmektedir. Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temelini oluşturan Tarım Bölümümüzün üretim faaliyetlerini bir marka adı altında birleştirmek amacıyla bir marka çalışması başlattık. İşte “AstarteGarden” markası bu süreçte ortaya çıktı.

Astarte antik dönemde birçok kültürde bereket, bolluk anlamına gelmektedir. Toprak tarih boyunca yaşamın bereket kaynağı olmuştur. Bu duygudan hareketle tarım alanımızın faaliyetlerini “bereket bahçesi” anlamına gelen “AstarteGarden” adı altında markalaştırmayı amaçladık.

Marka başvurusunu patent kurumuna yaptık, ilk onayımızı aldık. Bundan sonra tarım alanımızın üretimlerini “AstarteGarden” markası altında satışa çıkarmış olacağız. Öğrencilerimize markalaşarak değer üretmenin de en az üretmek kadar önemli olduğunu göstermeye çalışıyoruz.  Ayrıca okulumuz bünyesinde bulunan diğer alanlarımızın faaliyetlerine yönelik de markalaşma çalışmalarımız devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.