Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Ara Tilde Dinlenin Ve Eğlenin”

2022-2023 eğitim ve öğretim yılının 2 ara tatili Cuma günü başlamıştı. Bu anlamda bir mesaj yayınlayan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe öğrencilere, “Tatilde dinlenin, eğlenin ve vaktinizi en verimli şekilde değerlendirin” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 17.04.2023 08:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Ara Tilde Dinlenin Ve Eğlenin”

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı Nisan ayı ara tatili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle yaşanan zorluklara ve eğitim camiasının gösterdiği dayanışmaya değinen Akmeşe, öğrenci, öğretmen ve velilere teşekkür etti.

Akmeşe, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Büyük bir heyecanla başladığımız 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının 2. döneminde Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bir süre daha ayrı kaldık. Ayrı kaldığımız yaklaşık 3 haftalık süreçte öğretmen, öğrenci ve velilerimizle ülkemizin yaşadığı büyük felaketin sebep olduğu yaraları sarmak için çok çalıştık. Öğretmenlerimiz hiç düşünmeden afet bölgesine giderek arama kurtarma faaliyetlerine yardımcı oldu. Öğrencilerimiz “Deprem Bölgesinde Bir Kardeşim Var” diyerek birçok yardım malzemesini bölgeye gönderdi. Bu afet, tamiri çok zor olan yaralar açsa da hep birlikte bu kötü günleri atlatmak için gerekli olan en önemli güce sarıldık. Eğitim gücüne. Bu güçle yeniden başladığımız eğitim öğretim faaliyetlerine şimdi de kısa bir ara veriyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizler ülkemizin ve geleceğimizin teminatısınız. Çabalarınız ve fedakârlıklarınızla geçirdiğiniz bu dönemin ara tatilinde bol bol dinlenmenizi, vaktinizi en verimli şekilde değerlendirmenizi, ailelerinizle bol bol sohbet etmenizi varsa eksikliklerinizi gidermenizi ve okumanızı ayrıca bayramda büyüklerinizi ziyaret ederek geçirmenizi temenni ediyorum. Şimdiden hepinize iyi bayramlar.

Sevgili meslektaşlarım,

Bizlerin ne kadar büyük bir aile olduğunu gösterdiğiniz bu dönemde hepinize tüm emekleriniz ve fedakârlıklarınız için sonsuz teşekkür ediyorum. Sizler bu kutsal mesleği yaparken sadece öğretim yapmadığınızı gerektiğinde şartlar ne olursa olsun her an hazır olduğunuzu gösterdiniz. Öğrencilerimiz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Son molamızdan sonra artık yılı bitirene kadar çok çalışacağız. Sizlere teşekkür ediyor ve iyi bir seminer dönemi ve tatil diliyorum. Ayrıca şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum."

Akmeşe, mesajının sonunda tüm eğitim camiasına sağlıklı ve mutlu bir ara tatil diledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.