Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akmeşe, Okulu Bırakan Öğrencileri Ziyaret Etti

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, “Herkes için bir eğitim seçeneği var!” anlayışıyla herhangi bir sebepten eğitim hayatı kesintiye uğramış gençlerin eğitime ve istihdama kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2022 08:20
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Akmeşe, Okulu Bırakan Öğrencileri Ziyaret Etti

Eğitimden uzak kalmış ya da herhangi bir sebepten eğitimini tamamlayamamış öğrencilerin eğitim paydaşlarıyla iş birliği yaparak eğitim sürecine dahil etmek için yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe; öğrencilerin devamsızlık ve okul terki oranlarının azaltması için okullarımızda gerekli önlemlerin alınması için rehberlik çalışmalarının sürdürüldüğünü belirterek kayıt dışında olan öğrencilerin yeniden eğitim sürecine katılması için de çalışmaların yapıldığını söyledi. Akmeşe; “Bu süreçte aile-okul iş birliğinin yanı sıra istihdam olanağı sağlayan kurum ve kuruluşların da öğrencilerin eğitime dahil olmasında önemli rolü bulunuyor. Ayrıca eğitimini sürdürmek isteyip de ilk adımı nasıl atacağını bilemeyen öğrencilerimiz için gerekli yönlendirme, rehberlik ve farkındalık çalışmalarını basın ve sosyal medya aracılığıyla yapıyoruz” dedi.

Akmeşe, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da ifade edildiği gibi “Tek bir çocuğumuzun dahi eğitim sisteminin dışında kalmasını kabullenemeyiz.” anlayışının benimsendiğini sözlerine ekledi.

Bu çalışmalar kapsamında, daha önce çeşitli nedenlerden eğitim süreci dışına çıkmış olan ve mesleki eğitim alacak olan öğrencilerden Aslı ve Yusuf’u evlerinde ziyaret eden Akmeşe; Aslı’nın kuaför, Yusuf’u da sıhhi tesisatçı olmak istediğini, kayıt işlemlerinin hemen yapıldığını da söyledi.

Öğrencilerin hem bir meslek sahibi olmaları hem de mezun olduktan sonra bir işletmede meslek hayatına atılmaları için çalışmaları tüm paydaşlarla birlikte devam ediyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.