Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ailenizle Ve Dostlarınızla Vakit Geçirin

Yüz yüze eğitimde 1 haftalık ara tatilin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol öğrencilere 1 haftalık sürede aileleri ve dostlarıyla bolca zaman geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2021 09:28
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ailenizle Ve Dostlarınızla Vakit Geçirin

2021/2022 Eğitim ve Öğretim yılının ilk ara tatili başladı. Bu nedenle bir mesaj yayınlayan Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ise öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller diledi. Tavsiyelerin de yer aldığı mesajda şu sözler yer aldı, “İnsanı geleceğe hazırlayan ve toplumların bilgi, birikim ve değerlerini gelecek nesillere aktaran en önemli unsur, eğitim öğretimdir. Bu sebeple eğitimde duraklamak ya da durağan bir tarzı benimsemek, kapanmayacak büyük yaraların açılmasına da fırsat tanıyacaktır. Eğitim öğretimin sistemli bir şekilde hizmet olarak sunulduğu yerler olan okullarımız, bu minvalde milli bir vazifeyi de yerine getirmektedirler. Bilindiği üzere Bakanlığımız, 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında öğrencilerimize bir haftalık tatil ilan etmiş, örgün eğitimin hızlı temposu karşısında kısa bir süre de olsa öğrencilerimizin dinlenmeleri ve sosyal hayatlarına daha fazla vakit ayırmaları için bir imkân sunmuştur. Bu vesileyle okulların açıldığı 06 Eylül 2021 tarihinden itibaren salgın şartlarına rağmen büyük ve özveri içerisinde çalışarak okullarımızı güvenli mekânlar haline getiren tüm yönetici ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bu tatil, özellikle uzaktan eğitim döneminde çok fazla vakit geçirdiğiniz tablet ve telefonlarınızla değil, aile fertleriniz başta olmak üzere yakın akraba ve dostlarınızla daha çok vakit geçireceğiniz bir dönem olmalıdır. Yalova'mızın tarihi ve doğal güzelliklerinden en az birkaç tanesine ziyarette bulunmanızı tavsiye ediyorum. Köklü bir tarihe sahip şehrimizden öğreneceğiniz çok fazla kıymetli bilgi olduğunu unutmayınız. Bu dönemde mutlaka kitap okumanızı öneriyorum. Bu sayıyı ne kadar artırırsanız o kadar güzel bir işin altına imza atmış olursunuz. Zira ne kadar çok okursanız, geleceğinize o kadar çok yatırım yapmış olacaksınız. Bir haftalık bu ara tatilin, bedeni yorgunluğunuzu geride bıraktığınız, içinizi daha çok iyilik ve güzellikle süslediğiniz bir dönem olmasını diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.