Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

62 Merkezde Öğrencilere Destek Veriliyor

Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun düzenlediği basın toplantısı ile TEOG tercihlerinin 24 Temmuz Üniversite Tercihlerinin ise 26 Temmuz'da sona ereceğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 19.07.2017 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
62 Merkezde Öğrencilere Destek Veriliyor

Tosun adayların doğru ve kolay tercih yapmalarına destek sağlamak amacı ile ilde 62 noktada Tercih Danışma Merkezi oluşturulduğunu duyurdu.

TEOG ve Üniversite tercih maratonu başladı. Öğrenciler okumak istedikleri okulları belirlemek için tercihlerini yapacaklar. Bu kapsamda TEOG tercihleri 24 Temmuz, Üniversite Tercihleri ise 26 Temmuz'da sona erecek. Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ise öğrencilere tercihleri konusunda ücretsiz rehberlik hizmeti vermeye başladı. Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ise ilde 62 noktada kurulan Tercih Danışma Merkezleri ile ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında merkezler ve tercihler konusunda bilgiler verdi. Tosun yaptığı açıklamada, " Bildiğiniz gibi 2017 TEOG yani Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı puanları ve Üniversite LYS Yerleştirme Puanları açıklandı. Bu puanlar mukabilinde 8.sınıfı bitiren öğrencilerimiz Liselere, Üniversite adaylarımız da üniversitelere yerleşmek maksadıyla tercihlerde bulunacaklar. TEOG Tercihleri 14 Temmuzda başladı ve 24 Temmuzda sona erecek. 11 Ağustosta Yerleştirme Sonuçları açıklanacak ve boş kontenjanlar ilan edildikten sonra sırasıyla 14 Ağustos-21 Ağustos ve 28 Ağustos tarihlerinde 1., 2. Ve 3. Nakil başvuruları yapıldıktan sonra yerleştirme işlemlerimiz tamamlanacak. Üniversite Adaylarımızın Tercih işlemleri ise 18-26 Temmuz Tarihleri arasında yapılacak. Gerek Liselere yerleşecek öğrencilerimize gerekse üniversite adaylarımıza, ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda rehberlik yapılması amacıyla il genelinde tercih danışma komisyonları kurulmuştur. Bu komisyonlarda idarecilerimiz, rehber öğretmenlerimiz görev almaktadır. TEOG Tercih Komisyonları, başta Rehberlik ve Araştırma Merkezimizde olmak üzere il genelinde 40 ortaokulda kurulmuş olup bu komisyonlardan 21 tanesi il merkezimizde 19’u ilçelerimizde yer almaktadır. Üniversite Tercih Danışma Komisyonlarımızda yine Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi başta olmak üzere 22 Ortaöğretim okulları bünyesinde oluşturulmuş olup bu komisyonlardan 14’ü il merkezimizde 8’i ilçelerimizde yer almaktadır.  2016 yılında 16 TEOG ve 13 ÖSYS Tercih Danışma Merkezi açılmıştı ve rehber öğretmenlerimiz toplamda 2550 öğrenciye tercih danışmanlığı hizmeti sunmuştu. Bu sene bu sayının daha da artmasını umuyoruz ve tüm öğrencilerimizi tercih danışma merkezlerimize bekliyoruz" dedi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.