Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“45 Bin Öğrencimizle Eğitim Ve Öğretime Başladık”

Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol 2020/2021 eğitim ve öğretim yılının 2 yarıyıl online eğitimlerine 200 okuldaki 45 bin 099 öğrenci ile başladıklarını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2021 09:18
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“45 Bin Öğrencimizle Eğitim Ve Öğretime Başladık”

2020/2021 Eğitim ve Öğretim Yılının 2 yarısı 01 Mart 2021 tarihine kadar online olarak sürecek. Bu kapsamda 15 Şubat 2021 Pazartesi günü itibarı ile de eğitime başlandı. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ise, “Yalova'mızda 46 lisemizde 13 bin 517 öğrenci, 129 ilkokul ve ortaokulda 28 bin 342 öğrenci, 25 anaokulunda 3 bin 240 öğrenci olmak üzere toplamda 200 okulumuzda 45 bin 099 öğrencimizle, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda verilen kararlar neticesinde aldığımız tedbirlerle güvenli ve sağlıklı ortamlarda 15 Şubat Pazartesi günü 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemine başladık. 20 Kasım 2020 tarihinde yüz yüze eğitime ara verilen okullarımızda onarım çalışmaları yürütülmüş ve hijyen koşullarına uygun hale getirilmiştir. İlimizdeki okulların %99'u gerekli temizlik ve hijyen çalışmalarını yaparak  ‘Okulum Temiz Belgesi’ almıştır. Okullarımız büyük bir özlem ile öğrencilerimizi beklemektedir. Salgın sürecinde okullarımızın ne denli büyük bir öneme sahip olduğunu bir kez daha gördük. Bu hassasiyetle, çok kapsamlı değerlendirmeler doğrultusunda, bilimsel veriler ışığında çocuklarımızın faydasını önceleyerek onların öğrenme kayıplarının en aza indirilmesi için çalışıyoruz.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bu bağlamdaki faaliyetlerini 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda gelecek odaklı düşünürken çıtayı her zaman daha yükseğe koymayı hedefliyor. Önemli olan benliğin ve kişisel bütünlüğün kişinin iç huzurundaki rolünün farkında olarak kadim değerlerimizi güçlü yarınların gerektirdiği şartlara ustalıkla uyarlayabilmektir. Ortak faydayı esas alan, adil, eşit ve kapsayıcı eğitim için hep beraber iş birliği içinde hareket ederek karşılıklı öğrenmelerin artırılması büyük önem taşıyor. Bizler de öğrencilerimizin öğrenme fırsatlarını korumayı ve artırmayı içeren geniş kapsamlı tüm etkinliklerimizi bu anlayışla planladık.

Bakanlığımız tarafından yapılan açıklama ile; 01 Mart'tan itibaren ise ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da 01 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitime başlanacak. Liseler yeni eğitim öğretim dönemine uzaktan eğitimle başlayacak, 01 Mart itibarıyla seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilecek.

Koşullar ne olursa olsun eğitimden vazgeçmeyen, yılmadan, yorulmadan daima çalışan, öğrenen, öğreten, emek veren tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.