Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yürüyen Köşk, Öğrencilere Tanıtılacak

25 yıl sonra 23 Nisan 2006’da halkın ziyaretine yeniden açılacak olan Atatürk’ün yürüyen Köşk’ü, Yalova’da öğretim gören ilköğretim okulu öğrencileri eğitim programı içersinde ziyaret edecek. İlköğret

Haber Giriş Tarihi: 20.02.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

25 yıl sonra 23 Nisan 2006’da halkın ziyaretine yeniden açılacak olan Atatürk’ün Yürüyen Köşk’ünü öğrenciler düzenli olarak ziyaret edecek. Yürüyen Köşk,Yalova’da öğretim gören ilköğretim okulu öğrencilerine ders programı çerçevesinde kapılarını açacak.  

İlköğretim öğrencilerinin, Atatürk’ün çevreye verdiği önemi daha iyi kavramak için öncelikli olarak Yürüyen köşk’ü ziyaret etmeleri için girişimde bulunacağını belirten Belediye başkanı Barbaros Binicioğlu, 2006 yılının Yürüyen Köşk’ün tüm ülke ve dünyaya tanıtım yılı olacağını söyledi.

Gazeteci-Yazar ve TV Programcısı Can Dündar’ın önümüzdeki haftalarda Yalova’ya gelerek Yürüyen Köşk’ün belgeselini hazırlayacağını belerten Binicioğlu “Amacımız, 2006 yılında, Yürüyen Köşk’ün ve Atatürk’ün çevreci kimliğini öne çıkartmaktır. Hazırladığımız VCD ve CD’leri ilgili kurum ve kuruluşlara göndermeye başladık. Bir Çevre Abidesi olan Yürüyen Köşk’ü ve Atatürk’ün çevreci kimliğini herkesin Yalova’dan öğrenmesini istiyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.