Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YTSO’dan Tersaneye Destek

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfullah Akıncı, tersane projesinin Yalova’nın sosyo- ekonomik gelişmesine büyük katkı sağlayacağını kaydetti. Oda olarak, tersane girişimcilerine her türlü desteği verdik

Haber Giriş Tarihi: 19.01.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfullah Akıncı, tersane projesinin Yalova’nın sosyo- ekonomik gelişmesine büyük katkı sağlayacağını kaydetti. Oda olarak, tersane girişimcilerine her türlü desteği verdiklerini belirten Akıncı, “Altınova’da dolgu çalışmaları devam eden tersane, Yalova için çok büyük bir yatırım niteliği taşımaktadır. 40 ortaklı Yalova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yürütülen tersane projesi, sağlayacağı istihdam, katma değer ve yapılacak yatırımlarla ilimizin ciddi anlamda yaşamış olduğu sıkıntıların aşılmasına yardımcı olacaktır.

Yalova Sanayi ve Ticaret Odası olarak, ilimizde istihdam yaratacak yatırımların arkasındayız ve destekliyoruz. Tüm dünyada ve ülkemizde yükselen trend olan gemi inşa sanayi, Türk ekonomisine yılda yaklaşık 2 milyar dolar gelir sağlıyor. Oluşan bu gelir tablosundan ilimizdeki tüm işletmelerin faydalanması açısından Tersane projesi bir an önce hayata geçirilmelidir. Tüm yasal prosedürleri tamamlayarak gerekli izinleri alınan Tersane projesinin Yalova için önemi çok büyüktür. 2000 kişiye iş sağlayacak olan proje, Yalova’nın sosyo- ekonomik gelişmesine de katkı sağlayacaktır” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.