Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalovaspor Tek Yürek Oldu

Yalovaspor’un kendi imkanları ile ayakta kalmasını sağlayacak yeni projeler ve sürekli gelir getirecek yatırımlar ele alındı. Yalovaspor, tarihinde ilk defa Vali Başkanlığında toplanarak Yalovaspor’un

Haber Giriş Tarihi: 06.05.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalovaspor’un kendi imkanları ile ayakta kalmasını sağlayacak yeni projeler ve sürekli gelir getirecek yatırımlar ele alındı. Yalovaspor, tarihinde ilk defa Vali Başkanlığında toplanarak Yalovaspor’un geleceği ve projelerin ele alındığı toplantıda, katılımcıların da fikirleri alınarak, hayata geçmesi için somut kararlar alındı.

Yalovaspor’un  ekonomik ve sosyal geleceğinin ele alındığı toplantıya Yalova Valisi Doç.Dr Yusuf Erbay Başkanlık yaptı.Toplantıya Yalovaspor Divan Başkanı Ertuğrul Aslan, Milletvekili Şükrü Önder, Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, Yalovaspor Başkanı Nusret Karaalioğlu ve Yalovaspor Asbaşkanı  Belediye Başkan Yardımcısı Adem Gülsüm katıldı. Toplantıya ayrıca katılımcı olarak Yalovaspor eski Başkanlarından Yakup Koçal, Erdinç Erkorkmaz, Turan Şener ve diğer yöneticiler hazır bulunurken Aksa Fabrikası Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, Akkök Şirketler grubuna bağlı fabrika yöneticilerinin yanısıra, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda Yalovasporlu katıldı.

Yalovaspor’un mali portresini açıklayarak toplantıyı başlatan Asbaşkan Adem Gülsün, Yalovaspor’un güç şartlar altında ayakta durduğunu, tüm zorluklara karşın voleybol’da takımın 1. lige çıktığını, futbolda ise bundan böyle alt yapıya ağırlık verileceğini belirterek “ Yalovaspor kendi imkanları ile ayakta kalıp, sürekli gelir sağlayacak projelerin hayata geçmesi için bu toplantıyı organize ettik. İlk kez gerçekleşen böylesi bir toplantıda Yalovaspor için burada tek yürek olmamız, Yalovaspor’un geleceği açısından bizleri umutlandırdı” dedi.

Yalovaspor başkanı Nusret Karaalioğlu ise yaptığı konuşmada ”Öncelikle  Yalovaspor’a yaptığı katkılar nedeniyle başta AKSA olmak üzere Akkök şirketler grubunave Yalova Belediyesine teşekkür etmek istiyorum.Eğer bugün hemen bir şeyler yapamazsak önümüzdeki sezon yalovaspor için çok kötü günler geliyor demektir. Birkaç arkadaşımızın kısıtlı imkanları ile yalovaspor buralara geldi. Ancak artık bu kadar.Bugün buradan iki karar almak zorundayız. Ya Yalovaspor kapısına kilet vuracak ya da düzlüğe çıkıp kendi imkanları ile yürümeye başlayacak. Buradaki atmosferi gördükten sonra umutlandım. Yalovaspor”u sadece yöneticiler değil, hepimiz elbirliği ile ayağa kaldırmalıyız” dedi.

Daha sonra söz alan Yalovaspor Divan Başkanı Ertuğrul Aslan “Yalova’yı yönetenlerin hepsi burada. İşte Yalova hükümeti. Türkiye’yi başbakan yönetiyorsa Yalova’yı da vali yönetiyor. Belediye başkanı, meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, işadamları hepimiz buradayız. Eğer bu salonda karar alamazsak, hepimiz çekip gidelim. Yalovaspor’u da fesh edelim. Bu toplantı çok önemli vali bey böylesi bir toplantı düzenleyerek aynı zamanda Yalovaspor”un geleceğini de kurtarmış oldu. Ben eski bir Yalovaspor Başkanı olarak kendisine minnettarım” dedi.

Yalova valisi Yusuf Erbay, Yalova’ya ilk geldiği günlerde Yalova’nın spora ayırdığı bütçenin sıfır olduğunu belirterek “Şaşırmıştım doğrusu. Koskaco bir kentin spora ayırdığı bütçe yoktu. Kitlesel ve ferdi sporu teşvik etmek için özel idare bütçesinden 1 trilyon lira bütçe ayırarak yatırımlar gerçekleştirdik, Yalovaspor’un güçlenip kendi imkanları ile ayakta kalması ve sürekli gelir getirici projelerin hayata geçmesi için burdayım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yalova hak ettiği yere gelecektir. Ancak, Yalovaspor taraftarına da önemli işler düşüyor. Futbol’da terör ve şiddete Yalova’da tanık olmak istemiyoruz” dedi.

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu ve Milletvekili Şükrü Önder yaptıkları konuşmalarda, Yalovaspor’un güçlü hale gelmesi için merkezi ve yerel siyasi otorite olarak ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını, bugüne kadar belediye tarafından yapılan katkıların devam edeceklerini, belediye imkanlarını da yalovaspor için kullanılacağını belirterek Bursa Karayolu üzerinde kurulacak Otogar’in Yalovaspor’a önemli finans sağlayacağını söyledi.

Yapılan konuşmalardan sonra toplantıyı izleyen katılımcılara söz veren Yalova valisi Yusuf Erbay, önerilerin somut ve gerçekçi olmasını istedi. Söz alan Aksa Fabrikası Genel müdürü Mustafa Yılmaz, kurum olarak Yalovaspor var olduğundan buya Yalovaspora ekonomik anlamda destek verdiklerini, desteklerininde bundan böyle devam edeceğini belirterek “Ancak Yalovaspor’un artık kurumsallaşmasının zamanı gelmiştir.  Yalovaspor taşıma suyu ile değil artık, kendi imkanları  ile gelişmesi gerekmektedir. Bu nedenle biz kurum olarak Yalovaspor’a her türlü desteği vermeye hazırız.Önemli olan Yalovaspor’un kurumsallaşarak, sürekli gelişip büyüyen bir klup olmasını sağlamak. Akkök şirketler grubuna Yalovaspor için sportif kompleks yada talep edilen, inandırıcılığı olan somut projeleri Yalovaspor bizlere iletsin. AKSA Fabrikası olarak bu projeyi AKKÖK şirketler grubuna sunacağım.” dedi.

Yalovaspor eski başkanlarından Erdinç Erkorkmaz, kalıcı gelir getirici yapılanmaların yalovaspor için şart olduğunu bu nedenle Yalova Belediyesine ait Arberetum’un Yalovaspor’a devredilerek buraya iki olimpik yüzme havuz, tenis kortları ve sportif tesislerin yapılması için belidiyenin girişim başlatmasını istedi.

Belediye Eski Başkanlarından ve Yalovaspor eski Başkanı Yakup Koçal ise, Bursa karayolu üzerine yapılacak Otogar’ın Yalovaspora tahsis edilmesi için belediye başkanlığı döneminde karar çıkardıklarını ayrıca buraya yapılacak benzin istasyonu içinde imar planlarında değişiklik yaptıklarını belirterek, benzin istasyonu ve otogarın Yalovaspor’a önemli bir gelir sağlayacağını söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.