Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Açılıyor

Uludağ Üniversitesi senatosu 04 Şubat 2005 tarihinde yaptığı toplantıda kentimizde Uludağ Üniversitesine bağlı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi açılması görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonunda; Ulud

Haber Giriş Tarihi: 20.04.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Uludağ Üniversitesi senatosu 04 Şubat 2005 tarihinde yaptığı toplantıda kentimizde Uludağ Üniversitesine bağlı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi açılması görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonunda; Uludağ Üniversitesine bağlı olarak kentimizde “U. Ü. Yalova İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” kurulmasının ve İktisat, İşletme ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümlerinin açılmasına, ayrıca 2547 sayılı kanunun 7/d-2 maddesi uyarınca konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına onaylanmak üzere gönderilmesine oy birliği ile karar verdi.

Uludağ Üniversitesi’nden 15. 04. 2005 tarihinde gönderilen yazı ile konu resmen Yalova Belediye Başkanlığına bildirildi. Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; “Yüksek okulumuzda fiziki yapı fakültenin açılmasına uygundur. Belediye olarak fakülte binasının bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Bu tür desteklerimize devam ediyoruz. Fakültenin açılmasıyla Yalova’mıza çok sayıda öğrenci gelecek dolayısıyla kent ekonomimizde canlılık görülecektir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.