Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Benim “Butik“ Kentimdir

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı gerçekleştirerek Yalovanın “Butik” kent olacağını açıklamış ve sonrasında da Birleşik Arap Emirlikleri (B.A.E) Dub

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı gerçekleştirerek Yalovanın “Butik” kent olacağını açıklamış ve sonrasında da Birleşik Arap Emirlikleri (B.A.E) Dubai İslam Bankası ve Çalık Holding işbirliği ile Yalova’nın her tarafına kısaca Armutlu’dan-Altınova bölgesine kadar turistik eğlence mekanları ile eğitim ve sosyal tesislerin yapılacağını tüm yatırımların da Yalova’da 10 milyar ABD doları olacağını söylemişti.

Yalovamız.com editörü Faruk Kırtay, 10 Milyar dolar’ın perdesini araladı. Kırtay yazısında “10 milyar dolar yaklaşık 15 katrilyon yapıyor. Yani koskaca Türkiye Cumhuriyetin 2005 yılı bütçesinin yüzde 10’u! Hükümetin Turizme 2005 yılı için ayırdığı bütçe ise toplam 3 katrilyon TL, yani 2 milyar ABD doları. Yalova’da birkaç gayrimenkul satıcısına “10 Milyar ABD doları ile Yalova’da nereyi satın alırım?” diye sorduğumda Yalova’daki emlakçılar sanki söz birliği etmişçesine “Abi Yalova’yı, Armutlu’dan-Altınova’ya kadar satın alırsın, üstüne sana birde Bursa’yı da eşantiyon olarak alırsın” yanıtını veriyorlar.”
Kırtay’ın yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.