Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Belediyesinde Toplu Sözleşme İmzalandı

Yalova Belediye'si DİSK'E bağlı Genel-İş Sendikasına üye 250 işçiyi kapsayan Toplu iş sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanarak TİS görüşmesi bağıtlandı. Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediye'si DİSK'E bağlı Genel-İş Sendikasına üye 250 işçiyi kapsayan Toplu iş sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanarak TİS görüşmesi bağıtlandı. Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, 'Belediyemiz imkanları dahilindeki en yüksek zammı verdik' dedi.

Yalova Belediyesi 250 işçiyi ilgilendiren 2005–2007 Toplu iş sözleşmesi için  ilk yıl için yüzde 10 ücret zammı benimsendi. Yalova Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen törende  Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu ve Genel İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Cengiz Durmuş sözleşme protokolüne birlikte imza attılar. İşçilerin alkışlarla desteklediği sözleşme imzasının ardından söz alan Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, 'Belediyemizin bütün imkanlarını sonuna kadar zorladık. Ayrıca çalışanlarımızın sosyal yardımlarında da bir iyileştirme yapma kararı aldık. Belediye işçilerimizin sözleşmeden doğan alacakları ve ikramiyelerin ödenmesine de bu ay başlanacak' dedi.

DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Cengiz Durmuş ise, '2005–2007 toplu iş sözleşmesini yapmış olmaktan son derece mutluyuz. Yalova Belediyesi bünyesinde kadrolu ve sözleşmeli olarak çalışan 250 arkadaşımız bu yıllar arasında maaşlarını %10 zam artışı ile alacaklar. Ancak bizim için maaş artışından da önemli olan  iş güvencesiydi, bunu sağladık. ' dedi.  Genel İş sendikası Bursa Şube Başkanı Cengiz Durmuş, imzalanan Toplu Sözleşme ile birlikte  işçilerin maaşlarının  1 milyar'ın üzerine çıktığını söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.