Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tigem Duyarlılığı Devam Ediyor

Yalovamız. com yazarlarının sık sık gündeme getirdiği Tigem arazisinin peşkeş çekilmemesi amacıyla, kamuoyuna yönelik yazdığı yazılara, okurlarımızdan büyük bir destek geldi.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalovamız. com yazarlarının sık sık gündeme getirdiği Tigem arazisinin peşkeş çekilmemesi amacıyla, kamuoyuna yönelik yazdığı yazılara, okurlarımızdan büyük bir destek geldi.

Yazarımız Ahmet Akyol’un “Hedef Atatürk’ün çiftlikleri” başlıklı köşe yazısına ilişkin mail atan bir Aytek Yalçınkaya adlı okurumuz bu konuda duyarlılığını şöyle gösterdi.

“Yalova araştıma enstitüsü dünya çapında tarım yapan son derece kaliteli işler yapan bir işletmedir. Atatürk ileri görüşlülüğü sayesinde bunu zaten görmüş ve buraya yatırım yapmıştır. Benim babam burada meyveci olarak çalışıyor. Doktorası var ve bir çok tez sundu tarım adına diğer çalışanlar gibi... Dışarıdan bakanlar burayı çok lüks bir yer olduğunu sanıyorlar ama değil.

Araştırmadaki en büyük lüks yeşillik ve komşuluktur. Burada yazılan tezlerde başarılarda hep bunun etkisi vardır. İnsanlar burada dilediği gibi yaşıyorlar ama eğlence olarak. Dostluk ilişkilerini anlatmam mümkün değil. Şahsen ben ailem yanımda değilken başıma birşey gelmesinden korkmuyorum çünkü komşularım var diyorum.

Ben 17 yaşındayken bunları görüyorsam büyükler neden görmüyor, anlamıyorlar. Türkiye'de eğer yanlış bilmiyorsam en büyük araştıma Bolu ve Yalova da var. Peki neden gereksiz şeylerle dolu olan ülkemizde neden böyle faydalı bir tesisin her seferinde kolu, bacağı kesiliyor. Anlamakta zorlanıyorum. İnsanlar buraya gözü kapalı bakmayıp, önyargılaını yok ederek baksalar buranın gereğini, tarımın önemini anlayacaklar ama herşeye at gözlüğüyle bakan insanlar buna en büyük engel. İnsan muayene olduğu zaman doktor ona bakmadan teşhis koyamaz.

Kontrolden geçirmesi gerekir, ayrıca sağlamsa da onun sağlam yerlerini kesmez. Bu meyve veren bi ağacın en çok meyveli dalını kesmeye benzer. İleriyi düşünmek lazım bence yoksa sonradan yazık oldu, tüh vah, gibi çok ünlem kullanmak zorunda kalabiliriz”.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.