Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TEDAŞ’tan Uyarı

Yalova Tedaş Müdürü Muharrem Çobankent yazılı bir açıklama yaparak, Yapı kullanma izni bulunmayan yerlerin ilgili yasa gereğince geçici olarak abone yapılabildiklerini bildirdi. Muharrem Çobankent’in

Haber Giriş Tarihi: 24.01.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Tedaş Müdürü Muharrem Çobankent yazılı bir açıklama yaparak, Yapı kullanma izni bulunmayan yerlerin ilgili yasa gereğince geçici olarak abone yapılabildiklerini bildirdi.

Muharrem Çobankent’in açıklaması şöyle:”Yapı kullanma izni bulunmayan yerlerin elektrik abonelikleri ile ilgili olarak; 31.12.2005 tarihli ve mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5437 sayılı 2006 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun 32 inci maddesinin (m) bendinde “12.10.2004 tarihinden önce inşaat ruhsatı almış ve yapılmış olup, kullanma izni verilmeyen ve alınmayan yapılara; yol, elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz gibi alt yapı hizmetlerinden birinin veya birkaçının götürüldüğünün belgelenmesi halinde, ilgili yönetmelikler doğrultusunda fenni gereklerin yerine getirilmiş olması ve bu Kanunun yayımı tarihinden itibaren başvurulması üzerine, kullanma izni alınıncaya kadar geçici olarak su ve/veya elektrik bağlanabilir.

Bu kapsamda su ve/veya elektrik bağlanması herhangi bir kazanılmış hak teşkil etmez.”hükmü yer almıştır. Bu nedenle, bahse konu Kanun maddesi gereğince abonelik başvurusu yapanların geçici olarak abone yapılabildikleri kamuoyuna duyurulur.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.