Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SGK İşgöremezlik Ödemeleri PTT Aracılığıyla Ödeniyor  

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın PTT ile SGK arasında imzalanan, “Hak Sahiplerine Merkezi Ödeme Sistemi İle Yapılacak Ödemeler Protokolü” sayesinde hak sahiplerinin artık ödemelerini PTT Matiklerden ve PTT bayilerinden alabileceklerini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 18.08.2017 12:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
SGK İşgöremezlik Ödemeleri PTT Aracılığıyla Ödeniyor   

SGK Yalova İl Müdürlüğü geçici iş göremezlik (rapor ücreti) ve emzirme ödenekleri,  hareketsiz iadeler, bloke aylıklar ile verese ödemelerinde kolaylık sağlanması amacıyla PTT ile “Hak Sahiplerine Merkezi Ödeme Sistemi İle Yapılacak Ödemeler Protokolü” imzalandığını duyurdu. Konuyla ilgili bilgi veren SGK Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın, "Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigortalı veya hak sahiplerine geçici iş göremezlik (rapor ücreti) ve emzirme ödenekleri,  hareketsiz iadeler, bloke aylıklar ile verese ödemeleri her ayın 8 ila 14 ü arasında Ziraat Bankası aracılığı ödenmekte idi.  Her ayın 8-14’ ü arasındaki süre sınırlamasının kaldırılması amacıyla, Kurumumuz ile PTT arasında “Hak Sahiplerine Merkezi Ödeme Sistemi İle Yapılacak Ödemeler Protokolü” imzalanmıştır.

Yapılan protokol ile Kurumumuz tarafından gönderilen yukarıda bahsedilen ödeme türleri, ödeme gününden itibaren 2 (iki) ay süre ile sigortalı veya hak sahipleri tarafından alınabilecektir.

Ancak İki ay içinde alınmayan ödemelerin Kuruma iade edileceği kararlaştırılmıştır. Sigortalıların talep etmesi halinde, T.C. kimlik numarası üzerinden hak sahiplerine PTT Kart tanımlanabileceği ve ödemelerin PTTMATİK cihazlarından ödenebileceği hususunda taraflar arasında mutabakat sağlanmıştır. İsteyen sigortalılar ister SGK İl Müdürlüklerine başvurarak isterlerse de E-Devlet şifreleriyle bankalardaki hesap numaralarını Sosyal Güvenlik Kurumu ödeme sistemine kayıt yaptırarak istedikleri zaman ödemelerini alabilirler.  Yine aynı şekilde telefon numaralarını Sosyal Güvenlik sistemine kayıt ettirmeleri durumunda; sigortalı adına işe - işten çıkış yapılması, kendisi adına ödeme gerçekleştirilmesi, reçete yazılması, rapor alınması vb. durumlarda kısa mesaj yoluyla bilgilendirilmektedirler" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.