Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Polemik Devam Ediyor!

Çınarcık belediye Başkanı Murat Erdoğan ve ANAP il başkanı arasında başlayan tartışma devam ediyor. Aslıyüksek bugün yaptığı açıklamada Belediye başkanı Murat Erdoğan’ın konuyu saptırdığını öne sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Çınarcık belediye Başkanı Murat Erdoğan ve ANAP il başkanı arasında başlayan tartışma devam ediyor. Aslıyüksek bugün yaptığı açıklamada Belediye başkanı Murat Erdoğan’on konuyu saptırdığını öne sürdü.

Aslıyüksek’in açıklaması şöyle: “Çınarcık Belediye Başkanı işten attığı işçilere kıdem tazminatı ödememek için altına imza attığı meclis kararının yasal olup olmadığını açıklaması gerekirken,geçmiş dönemde kadrolar şişirilmiş, o yüzden tazminatlarını ödemedik gibi mazeretlere sığınarak kendini savunması anlaşılır değildir.Üstelik benim geçmiş dönemde bunları neden sormadığım gibi ifadeleri de yanlış ve dayanaktan yoksun olarak görüyorum.Çünkü bahsettiği geçmiş dönemlerde ben il başkanı veya benzeri hesap soracak konumda partimde bir görevim yoktu.Bu anlamda beni çifte standart uygulamakla suçlaması kendi suçunu örtme gayreti olarak görüyorum” dedi.

Aslıyüksek açıklamasını Murat Erdoğan’a yönelttiği şu sorularla sürdürdü:”Bu insanları bir yıl önce işten çıkardınız mı? Çıkardıktan sonra bunlara yasal olarak kıdem tazminatı ödemeniz gerekirken bunu ödediniz mi.? Ödeme yapmamak için meclis kararı ile belediyeye ait varlıkların ve gelirlerin haczedilememesi için Meclis Kararı aldınız mı.? Aldığınız bu karar Belediye Yasasının 15.Maddesine uygun bir karar mıdır.? Bir taraftan Belediye Bütçesinin imkanlarının dar olduğunu ifade ederek işçi çıkartmak zorunda kaldığınızı ve bu nedenle de çıkardığınız işçilere tazminatlarını ödeyemediğinizi açıklamaktasınız. Peki işsiz kapıya bıraktığınız insanlara tazminat ödeyememekten yakınan bir Belediyenizin halen çalışanlarına yüksek miktarda zam yapmakla övünmesi bir çelişki değil midir.? Belediyelerde ve bağlı şirketlerinde siyasiler tarafından her dönem kendi yandaşlarının ihtiyaçtan fazla ve yapacakları işlerin niteliğine uygun olmayan personel alımlarına sonuna kadar karşı olan bir kişiyim.Bu uygulamalar maalesef geçmiş dönemlerde mensubu bulunduğum partimin yöneticilerinin de görev yaptıkları dönemlerde de yapılmıştır. Ancak ne yazık ki bu tür uygulamalar sizlerin mensubu olduğu partiden seçilenlerce de geçmiştekinden daha fazla yapıldığı aşikardır.Bunun aksini söyleyebilir misiniz.? Yaptığınız açıklamada işten attığınız işçilerin paralarını yaz döneminde ödeyeceğinizi ifade ediyorsunuz.Peki kabul.Bu arkadaşlarımıza yaz döneminde ödenmek üzere yasal faizlerini de içeren çeklerini şimdiden veriniz de bu iş bitsin.Kabul eder misiniz Gelsinler mi bu arkadaşlar.Muhasebe biriminize ne dersiniz?”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.