Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Milli Eğitimde Bir Tayin Hikayesi

Armutlu ilçesinde ilginç bir atama dolandırıcılığı yaşandı. Olayın kahramanları kendisini müfettiş olarak tanıtan bir dolandırıcı ve bir öğretmen. Olay, Armutlu Dr. Enver Ören Lisesinde yaşanıyor. Bu

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Armutlu ilçesinde ilginç bir atama dolandırıcılığı yaşandı. Olayın kahramanları kendisini müfettiş olarak tanıtan bir dolandırıcı ve bir öğretmen. Olay, Armutlu Dr. Enver Ören Lisesinde yaşanıyor. Bu lisede İngilizce öğretmeni olarak görev yapan H.Y dün saat 09:10 sıralarında Okul Müdürü tarafından odasına çağrılır.

Okul müdürü öğretmene, Bakanlık Müfettişi olduğu iddia edilen A.O’nun 0 538 465 19 .. GSM numarasının yazılı bulunduğu bir pusulayı verir ve arkasından ekler: “Sizin acilen bu kişiyi aramanız gerekiyormuş”. H.Y adlı öğretmen derhal söz konusu numarayı çevirir. Karşısına çıkan kişi, kendisinin Milli Eğitim Bakanlık Müfettişi A.O olarak tanıtır ve konuşmasını şöyle sürdürür: “Sen Yalova iline tayin istemişsin, bana bir okul bildir ama lise olsun, nokta tayini yapacağız, ben şu anda Beyoğlu Milli Eğitim Müdürlüğünde toplantıya gireceğim, sen şimdi hemen acilen A.G adına Beyoğlu PTT Müdürlüğüne 330 Milyon TL. para yatır, parayı yatırdıktan sonra makbuzun arkasındaki numarayı bana hemen bildir, tayin evrakın hazır, ben o numarayı evrakına yazacağım, daha sonra bu parayı tayin olduktan sonra yollukla geriye alacaksın” der ve telefonu kapatır.

Aradan bir süre geçtikten sonra kendisini bakanlık müfettişi olarak tanıtan kişi yine öğretmeni arar ve şöyle der; “Halen parayı yatırmadın mı?” Öğretmen ise; “Parayı bir araya getiremedim henüz, denkleştirmeye çalışıyorum” der.

Daha sonra yapılan kısa bir araştırmada, kendisini Bakanlık Müfettişi A.O Bey olarak tanıtan 0 538 465 19 .. GSM telefonunu kullanan kişinin dolandırıcı olduğu ortaya çıkar. Bu olayın ortaya çıkması üzerine öğretmen H.Y soluğu Armutlu İlçe Emniyet müdürlüğünde alır ve az önce okuduğunuz ifadeyi emniyet müdürlüğüne de aktararak, kendisini Milli eğitim müfettişi olarak tanıtan kişiden şikayetçi olur. İşte size emniyet bültenlerine yansımış kısa bir atama öyküsü.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.